Google Chrome 51: mniej błędów i wydajniejsze działanie na baterii

Google Chrome 51: mniej błędów i wydajniejsze działanie na baterii

Google Chrome 51: mniej błędów i wydajniejsze działanie na baterii
Źródło zdjęć: © Marcin Wichary / Flickr / CC
27.05.2016 14:36, aktualizacja: 27.05.2016 15:42

Łatwiejsze zarządzanie hasłami, dłuższa o ponad 30 proc. praca na baterii, załatanie 42 dziór bezpieczeństwa - to najważniejsze zmiany w najpopularniejszej przeglądarce internetowej świata

Numer 51, to najnowsze wcielenie najbardziej popularnej przeglądarki internetowej świata. Chrome 51 mimo, że nie zmienił się wizualnie, to dostał sporo nowych rozwiązań „pod skórą”.

Specjaliści z Google zapowiadają sporo zmian w stosunku do poprzedniej wersji Chrome. Chwalą się usunięciem ponad 4. luk w zabezpieczeniach, które zostały znalezione m.in. przez użytkowników – za odkrycie czterech z nich odpowiedzialny jest Polak, Mariusz Młyński. Domorośli specjaliści od bezpieczeństwa dostali od giganta ponad 65 tys. dolarów nagród. Prócz załatania dziur w systemie bezpieczeństwa, do przeglądarki trafiło wiele udogodnień dla deweloperów. Część z nich będzie jednak widoczne dla końcowego użytkownika Google Chrome 51.

Jednym z najciekawszych rozwiązań, jest wsparcie dla Credential Management API –. specjalnej aplikacji przechowującej oraz odzyskującej wpisane już hasła w przeglądarce. Jej nowe funkcje pozwolą chociażby logować się do różnych usług za pomocą jednego kliknięcia, zapamiętuje najczęściej używane konta przez użytkownika, czy w końcu ponownie zalogować się na konto, na którym wygasła sesja.

Kolejne rozwiązanie, które najbardziej odczują wszyscy korzystający z Chrome 5. na urządzeniach zasilanych baterią i nie ma znaczenia czy jest to telefon komórkowy, tablet, czy laptop. Zmiana dotyczy bowiem sposobu w jaki przeglądarka wyświetla obraz. Najnowsza wersja Chrome, będzie doskonale „wiedziała”, na co akurat patrzymy, a dokładniej mówiąc, która część ekranu jest wyświetlana i tylko ten fragment strony będzie załadowany. Specjaliści z Google zapowiadają, że takie rozwiązanie zwiększy wydajność naszych przenośnych urządzeń aż o 30 procent.

Poprawiono również sposób przewijania widocznej części ekranu. Teraz, zarówno na Androidzie, jak i na desktopach przewijanie okna będzie działało niezależnie, czy uruchomienie JavaScriptu nastąpi, czy nie. W urządzeniach pracujących na Androidzie, zmieniony zostanie również widok zamykania aplikacji. Zamiast każdej zakładki osobno, w oknie uruchomionych aplikacji będzie tylko jedno –. odpowiadające za całego Google Chrome 51.

Aktualizacja dostępna jest dla maszyn pracujących na Winowsie, OS X. Niebawem najnowszy Chrome pojawi się również na Androida.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)