Google w sądzie za Chrome

Google w sądzie za Chrome
Źródło zdjęć: © Google

29.10.2009 16:00, aktual.: 29.10.2009 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Izraelska firma Red Bend Software złożyła pozew o naruszenie patentu technologii Courgette przez Google

W pozwie Red Bend Software oskarża Google o naruszenie patentu technologii Courgette używanej w Chrome do szybkiej i "lekkiej" aktualizacji przeglądarki. Oprócz tego, izraelska firma zarzuca Google rozpowszechnianie kodu źródłowego technologii w ramach udostępniania wolnego oprogramowania Chromium.

Obraz
© (fot. google)

Red Bend twierdzi, że złożyła wniosek o uzyskanie patentu Courgette już w 199. roku, a otrzymała go w 2003. Firma już pół roku temu ostrzegała Google przed naruszaniem praw do technologii w Chrome. Z tego powodu Red Bend domaga się od Google nie tylko odszkodowania za naruszenie patentu, ale również zadośćuczynienia za straty moralne oraz pokrycia kosztów sądowych.

Google w krótkim komunikacie oświadczyło, że firma jeszcze nie zapoznała się z pozwem i jak na razie nie zamierza go komentować.

Courgette to technologia umożliwiająca administratorom szybką aktualizację oprogramowania klienta do najnowszej wersji. Dzięki rozwiązaniu serwer przesyła do klienta jedynie nową część kodu - przy minimalnym zachowaniu podstawy programowej, którą odbiorca już posiada. Na podobnej zasadzie działa rozwiązanie bsdiff, z tym, że Courgette cechuje się nawet do 10 razy większą wydajnością. Szczegóły dotyczące technologii można znaleźć na odpowiedniej stronie projektu Chromium - http://dev.chromium.org/developers/design-documents/software-updates-courgette.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)