Zabawne błędy w Google Chrome

Zabawne błędy w Google Chrome

Zabawne błędy w Google Chrome
Źródło zdjęć: © Google
26.09.2008 13:12, aktualizacja: 26.09.2008 13:36

Czy jest możliwe stworzenie dużej aplikacji nie zawierającej
błędów? Raczej nie, szczególnie gdy projekt jest duży i pracuje przy
nim kilka zespołów

Błędy w oprogramowaniu to nie tylko irytująca „wieszanie” się programów, skutkujące w najlepszym razie utrata danych z dokumentów nad którymi się w danej chwili pracowało. W najgorszym razie błędy w oprogramowaniu tworzą luki bezpieczeństwa w systemie operacyjnym. Doskonałym przykładem takiego oprogramowania jest Internet Explorer, którego zasłużenie nosi pseudonim Internet Exploder.

Programiści Google, pracujący nad Chrome także nie ustrzegli się błędów. Udało nam się "wywrócić" Chrome podczas normalnej pracy. Kilka otwartych zakładek, odrobinę treści multimedialnych i przeglądarka zakończyła współpracę z nami. Ale za to w jakim stylu !

Obsługa błędów zaszyta w oprogramowani zdołała jeszcze wyświetlić komunikat:

Obraz
© Komunikat wesołego programisty ;-) (fot. wp.pl)

Jak widać, programiści Google mają spore poczucie humoru i całe szczęście nie użyli ostrzejszych słów. Wiadomo, nikt nie lubi gdy jego dzieło nie działa do końca tak jak się tego oczekuje. Plus za dla zespołu Chrome za wywołanie uśmiechu na twarzy, mimo błędu który może irytować użytkownika.

Jak na razie widzieliśmy ten komunikat, na redakcyjnych komputerach, jedynie raz. Mimo usilnych prób powtórnego wywołania go. Ciekawe czy Chrome ma w zanadrzu inne zabawne komunikaty. Postaramy się je odnaleźć.
[k-o]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)