Google I/O: Chrome i Drive dla iOS

Google I/O: Chrome i Drive dla iOS

Google I/O: Chrome i Drive dla iOS
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
29.06.2012 09:40

W trakcie drugiego dnia konferencji I/O Google ogłosiło, że przeglądarka Chrome w najbliższym czasie trafi także na urządzenia sygnowane logiem Apple (iPhone’y i iPady). Deklaracja ta bardzo szybko znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ Google udostępniło w sieci świeżutką wersję Chrome dla iOS już wczoraj popołudniu.

Google utrzymuje, że Chrome na iOS to ten sam Chrome, którego znamy (i chyba bardzo kochamy, skoro niedawno uzyskał miano najpopularniejszej przeglądarki świata) z naszych komputerów lub Androidów. Nie jest to jednak do końca prawda: z pierwszych raportów wynika, że Chrome na iOS działa wolniej (z uwagi na brak wykorzystania silnika Nitro JavaScript) i toporniej od wersji przeznaczonej na nasze PC-ety lub mobilny system Google. Poniżej możecie zobaczyć krótkie hands-on z Chrome dla iOS.

To jeszcze nie wszystko. Poza Chromem, gigant z Mountain View uraczył użytkowników smartfonów i tabletów Apple aplikacją Google Drive dla urządzeń opartych na iOS. Zarówno przeglądarkę Chrome, jak i Google Drive można już pobierać z App Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)