Fundacja Gatesa: większe datki mimo recesji

Fundacja Gatesa: większe datki mimo recesji

Fundacja Gatesa: większe datki mimo recesji
26.01.2009 22:01, aktualizacja: 27.01.2009 10:11

W opublikowanym dziś corocznym liście, Bill Gates zastanawia się nad aktualną sytuacją ekonomiczną na świecie oraz nad tym, jaki to może mieć wpływ na działania jego fundacji.

Według słów Gatesa, panująca na świecie sytuacja doprowadziła do tego, że wartość aktywów będących w posiadaniu jego fundacji spadła aż o 20%. Mimo to Fundacja nie tylko nie planuje ograniczyć wydatków na cele charytatywne, ale także chce je zwiększyć. W bieżącym roku wydatki na ten cel będą wynosić 3,8 mld dolarów, co stanowić będzie 7% wartości posiadanych aktywów. W porównaniu z rokiem ubiegłym będzie to wzrost odpowiednio o 0,5 mld dolarów i 2%.

W swoim liście Gates stwierdził również, że _ "światowa recesja i zawirowania na rynkach finansowych zmusiły wszystkich do trzeźwego spojrzenia na swoje plany. W związku z tym zarówno przedsiębiorstwa, jak i klienci indywidualni, ograniczają swoje wydatki na dobra konsumpcyjne. Doprowadziło to do tego, że wzrost, który trwał około 50 lat, został właśnie zakończony" _.

Tradycyjny, coroczny list został opublikowany sześć miesięcy po tym, jak Bill Gates ustąpił ze stanowiska szefa Microsoftu. Swoją decyzję argumentował tym, że chce więcej czasu poświęcić swojej fundacji. W opublikowanym liście znalazły się szczegółowe osiągnięcia jego fundacji i to zarówno jeśli chodzi o sukcesy, jak i porażki.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)