"Kryptowaluty zabijają ludzi". Ostre słowa Billa Gatesa

"Kryptowaluty zabijają ludzi". Ostre słowa Billa Gatesa
Źródło zdjęć: © East News | M.Stelmach
Arkadiusz Stando

01.03.2018 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas ostatniej swojej sesji AMA na Reddicie, Bill Gates wyznał co sądzi o kryptowalutach. Kilka lat wcześniej mówił co innego.

Bill Gates mówi "kryptowaluty zabijają ludzi w dosyć bezpośredni sposób". Miał na myśli to, że waluty takie jak Bitcoin, dają łatwą możliwość zakupu narkotyków. Są także powiązane z finansowaniem organizacji terrorystycznych i praniem brudnych pieniędzy.

"Główną cechą kryptowalut jest anonimowość, nie sądzę, że to dobre" - dalej Gates odnosi się do prania pieniędzy i uchylania się od płacenia podatku, którym kryptowaluty sprzyjają. Niektórzy uczestnicy AMA krytykowali go, za brak poinformowania.

"W tej chwili kryptowaluty są używane do kupowania fentanylu i innych narkotyków, więc jest to rzadka technologia, która spowodowała śmierć w dość bezpośredni sposób" - Gates zdecydowanie potępia nie samą ideę kryptowalut, ale sposoby na które się je wykorzystuje. I trudno nie przyznać mu racji.

Co prawda, Gates nie zawsze był tak sceptycznie nastawiony do kryptowalut. W 2014 roku, w wywiadzie dla Bloomberg mówił, że Bitcoin "jest lepszy niż waluta".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)