Najpopularniejsze mity na temat Billa Gatesa

Najpopularniejsze mity na temat Billa Gatesa

Najpopularniejsze mity na temat Billa Gatesa
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
30.05.2012 11:49, aktualizacja: 30.05.2012 12:14

Wokół kogoś, kto dał światu DOS oraz wiele różnych szatanów... znaczy Windowsów, a w dodatku był dość długo najbogatszym człowiekiem na naszej planecie, musiało w końcu narosną przynajmniej kilka mitów.

1. Swego czasu, jeszcze przed erą młodych komputerowych miliarderów, naprawdę młodym komputerowym miliarderem był właśnie Gates. Zanim poświęcił czas na rozdawanie wszystkich swoich pieniędzy na cele dobroczynne, był też uważany za strasznego aroganta. Dlatego do dziś można gdzieś w zakamarkach sieci natrafić na historyjkę, jak to założyciel Microsoftu zgubił na ulicy banknot tysiąc dolarowy. A kiedy jeden z przechodniów zwrócił mu na to uwagę, Bill tylko wzruszył ramionami i poszedł w drugą stronę. Opowiastka ładna, szkoda tylko, że banknoty o nominale tysiąca dolarów zostały wycofane w USA z obiegu w roku 1969. Gates miał wtedy 14 lat.

2. Jeszcze popularniejsza jest historia o tym, jak na targach komputerowych szef Microsoftu miał przekonywać wszystkich, że 64. kilobajtów pamięci RAM powinno wystarczyć każdemu do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. Tyle że Gatesa można lubić, bądź też nie, ale jedno trzeba mu przyznać - na swojej pracy trochę się znał. Dlatego aż dziwnym wydaje się, że miałby palnąć coś takiego. Sam Bill komentuje to następująco: ”Co rusz natykam się na ten cytat. Nigdy nie ma podanego dokładnego źródła, on po prostu krąży jako plotka powtarzana raz za razem”.

3. Do dziś niektórzy uważają, że Gates ukradł technologię Apple'owi. Prawda jest taka, że firma Jobsa odsprzedała Microsoftowi licencję częściową na interfejs GUI, który miał być wykorzystany w Windowsie 1.0. Programiści z Redmond usiedli nad kodem i po wielu poprawkach i modyfikacjach stworzyli interfejs użyty później w Windowsie 3.1 i 95. W 1988 Apple oskarżyło Microsoft o naruszenie praw autorskich, a sprawa wlokła się całe długie pięć lat. Wszystkie zarzuty zostały jednak oddalone.

4. Gates, kiedy nie zajmuje się swoją fundacją, wygłasza wiele różnych pogadanek, między innymi w szkołach. W jednej z nich miał przedstawić dzieciom zbiór zasad, według których miały one postępować w życiu. W mniej lub bardziej okrojonej wersji robiły one furorę w internecie, z poradami takimi jak ”Życie nie jest sprawiedliwe, pogódź się z tym”. czy ”Przygotowywanie hamburgerów nie jest poniżej twojej godności. Twoi przodkowie używali na to innego słowa - szansa”. Niestety, Gates nigdy nie powiedział tych słów, a poza tym ich autorem jest nauczyciel i autor książek Charles Sykes.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)