Facebook wie, kiedy z nią zerwiesz

Facebook wie, kiedy z nią zerwiesz
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

26.03.2012 11:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po co komu horoskopy, skoro wiadomości o własnej przyszłości wystarczy poszukać na Facebooku. A dokładnie w statystykach dotyczących aktywności użytkowników portalu.

Analitycy Facebooka dysponują grupą statystyczną wynoszącą setki milionów osób, więc nawet jeśli nie wszyscy użytkownicy informują portal o każdym szczególe swojego życia, są to dane warte uwagi. Z przygotowanego zestawienia zmian statusów użytkowników w 201. i 2011 roku wynika, że łatwo prześledzić wiele prawidłowości.

Zmiany na „w związku”. najczęściej mają miejsce w poniedziałki, zapewne po romantycznych weekendach. Poza tym często postanawiamy umieścić na Facebooku wiadomość o deklaracji uczucia w Walentynki oraz w święta Bożego Narodzenia.

A kiedy zrywamy? Statystycznie rzecz biorąc –. najczęściej w czerwcu i lipcu, do tego w piątki. Najwyraźniej dłuższe dni pozwalają nam lepiej przyjrzeć się drugiej połówce i ocenić, czy nie zapuściła się zimą. Do tego częstsze wyjazdy i okazje do przebywania poza domem sprzyjają nowym znajomościom.

Najłatwiej wyjaśnić popularność piątków: nie dość, że uwolnienie się przed weekendem jest rozsądne strategicznie, to jeszcze zerwanie w piątek daje możliwość namiętnego godzenia się w sobotę. Ten ostatni scenariusz powstał dla par, które lubią podtrzymywać temperaturę związku przez zrywanie i schodzenie się.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)