Brytyjscy reklamodawcy rezygnują z Facebook

Brytyjscy reklamodawcy rezygnują z Facebook

Brytyjscy reklamodawcy rezygnują z Facebook
06.08.2007 12:30, aktualizacja: 06.08.2007 16:10

Kilka brytyjskich firm zrezygnowało z wyświetlania swoich reklam na Facebook, po tym jak prezentowały się one na stronie skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej, kojarzonej z nietolerancją i antysemityzmem.

Reklamy takich firm jak Direct, Vodafone, Virgin Media, AA, Halifax oraz Prudential można było w ubiegłym tygodniu znaleźć na profilu Partii Narodowej. _ - Naszą podstawową zasadą jest, że nie wspieramy finansowo żadnej partii politycznej, i dlatego aby uniknąć nieporozumienia postanowiliśmy szybko usunąć reklamę - _ mówiła rzeczniczka firmy Vodafone.

Przedstawiciele Facebook podkreślają, że nie są w stanie blokować wyświetlania reklam na określonych stronach swojego serwisu. Każda partia polityczna czy grupa społeczna ma prawo założyć swój profil, w związku z tym reklamy również tam się pojawiają. Reklama firmy Orange wyświetla się m.in. na profilu stowarzyszenia aryjskich satanistów.

Facebook jest drugim - http://www.internetstandard.pl/news/118958.html najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie z liczbą użytkowników ponad 50 mln.

Źródło: BBC

Zobacz także: Facebook. Rewolucja? - http://www.internetstandard.pl/news/118855.html

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)