Ericsson będzie wspierał telefonizację Afryki

Ericsson będzie wspierał telefonizację Afryki

10.09.2007 15:52, aktualizacja: 10.09.2007 16:31

Ericsson ogłosił partnerstwo z Instytutem Ziemi Uniwersytetu Columbia, w celu zapewnienia łączności w projekcie Millenium Villages. Partnerstwo to zostało zawarte, aby dostarczyć telefonię komórkową oraz Internet dla około 400 tys. ludzi w dziesięciu krajach Afryki.

Projekt Millennium Villages jest inicjatywą stawiającą sobie za cel wyrwanie wiejskich, afrykańskich społeczności z potężnej biedy, w której żyją miliony ludzi w Afryce. Obecnie projekt funkcjonuje w 79 wioskach, w których mieszka średnio po 5 tys. ludzi, dotykając kwestie związane z rolnictwem, ochroną zdrowia, edukacją, rozwojem infrastruktury, równością płci, rozwojem przedsiębiorczości itd. Projekt _ Millennium Villages _ jest realizowany w ramach partnerstwa pomiędzy Insytutem Ziemi, Millenium Promise oraz United Nations Development Programme (UNDP).

Udostępnienie rozwijającym się wioskom telefonii komórkowej poprawi podstawową infrastrukturę (ochrona zdrowia, edukacja czy bezpieczeństwo). Istotne jest także ułatwianie i wspieranie wzrostu ekonomicznego oraz rozwoju gospodarczego. Połączenie informacji oraz technologii telekomunikacyjnej gra istotną rolę w walce z ubóstwem. Na całym świecie, mobilne technologie udowadniają, że są ważnymi narzędziami w dystrybucji informacji dotyczących przedsięwzięć prywatnych realizowanych wśród ubogich, wiejskich społeczności. Jednocześnie, poprawiają one i zwiększają efektywność istniejących systemów edukacji, ochrony zdrowia oraz w sferze biznesu.

Z ponad 3 miliardami użytkowników technologie mobilnych na całym świecie, telefony komórkowe grają kluczową rolę jako jedno z najważniejszych narzędzi do walki z ubóstwem, szczególnie dla oddalonych od ośrodków cywilizacji społeczności. Mobilne technologie nie tylko ułatwiają komunikację pomiędzy krajami, ale również są motorem napędowym dla rozwoju i dają siłę dla wzrostu ekonomicznego.

Ericsson będzie łącznikiem pomiędzy lokalnymi operatorami: MTN, Zain (wcześniej znanym pod nazwą MTC) oraz Cetel, w celu rozwoju strategii telekomunikacyjnej i dostarczenia łączności komórkowej dla terenów wiejskich. Ericsson będzie również blisko współpracował z operatorami w celu poznania i rozwoju spersonalizowanych usług oraz aplikacji, spełniających potrzeby mieszkańców wiosek. Ericsson wdroży swoje produkty oraz rozwiązania skupiając się na pobudzaniu przedsiębiorczości, walce z AIDS oraz malarii, dostarczaniu Internetu do szkół, wspieraniu rozwoju gospodarstw rolnych, a także zapewnieniu połączeń alarmowych.

Ponadto, wykorzystując doświadczenia uzyskane na rozwijającym się rynku indyjskim, Ericsson dostarczy łączność odległym, ubogim w surowce terenom poprzez użycie energii odnawialnej. W pierwszej fazie Ericsson i Sony Ericsson dostarczą telefony komórkowe. Będą one także współpracować przy rozwoju ładowarek opartych na energii słonecznej, które zostaną dostarczone do każdej wioski. Ten nowy produkt umożliwia naładowanie, co najmniej 30 baterii do telefonów komórkowych dziennie oraz ośmiu telefonów jednocześnie w każdej wiosce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)