Apple uznany winnym naruszenia praw patentowych!

Apple uznany winnym naruszenia praw patentowych!

Apple uznany winnym naruszenia praw patentowych!
Źródło zdjęć: © Max Timchenko / CC
14.12.2012 09:45

Sąd stanu Delaware (na północnym wschodzie USA) uznał, że
amerykański koncern informatyczny Apple naruszył prawa patentowe należące do innego
przedsiębiorstwa. Na razie nie orzeczono kary.

Jak wynika z opublikowanych w czwartek dokumentów sądowych, sędzia uznał, że Apple w telefonie iPhone naruszył trzy patenty: dotyczące technologii związanych z odbieraniem i odrzucaniem rozmów, a także projektu wbudowanego aparatu fotograficznego. Pozew w maju 201. roku wniosła specjalizująca się w sprawach dotyczących łamania praw patentowych spółka MobileMedia Ideas. Udziały w niej mają koncerny Sony, Nokia i MPEG LA, a więc konkurenci Apple. Sąd zajmował się sprawą w ubiegłym tygodniu i uznał ich pozew za zasadny.

Nie orzeczono jeszcze wyroku w tej sprawie. Prezes MobileMedia Larry Horn powiedział jednak, że kara powinna być "znaczna".

MobileMedia Ideas posiada w sumie prawo do około 30. patentów dotyczących urządzeń elektronicznych, głównie telefonów komórkowych.

W ostatnich latach wielkie koncerny elektroniczne wdały się w tzw. wojnę patentową, czyli skargi składane w sądach na całym świecie, zastrzegające prawa do wykorzystywania pewnych technologii stosowanych w ich urządzeniach.

W środę poinformowano, że Apple zawarł ugodę z tajwańskim przedsiębiorstwem HTC. Wciąż jednak toczy ostrą walkę prawną z południowokoreańskim gigantem elektronicznym Samsung.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)