Sony Ericsson liderem w zarządzaniu środowiskiem chemicznym

Sony Ericsson liderem w zarządzaniu środowiskiem chemicznym

Sony Ericsson liderem w zarządzaniu środowiskiem chemicznym
14.10.2009 12:50, aktualizacja: 15.10.2009 00:31

Instytucje ChemSec i Clean Production Action przedstawiły badania, w których wymieniają liderów w przemyśle elektronicznym pod względem usuwania szkodliwych substancji chemicznych ze swoich produktów. Sony Ericsson otrzymał pochwałę za eliminowanie z produkcji substancji szkodliwych oraz za procesy związane z tworzeniem inwentarza chemicznego.

Firma Sony Ericsson jest liderem w przemyśle elektronicznym pod względem opracowywania rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego i eliminujących potrzebę stosowania substancji chemicznych na bazie bromu i chloru.

W 2001 roku Sony Ericsson zaczął eliminować ze swoich produktów substancje ognioodporne (BFR), w wyniku czego, w chwili obecnej, 99,9% jej produktów wolnych jest od BFR, a także, są one całkowicie wolne od PVC. Firma dostarczyła już na rynek ponad 350 milionów telefonów wolnych od BFR.

W maju 2008 firma Sony Ericsson zaczęła wdrażać system deklaracji materiałowych, gromadzący informacje od dostawców, aby dokładnie zrozumieć co znajduje się w jej produktach i monitorować ich skład pod względem znanych rodzajów ryzyka.

W czerwcu 2009 Sony Ericsson wprowadził na rynek dwa nowatorskie produkty GreenHeart. Modele C901 GreenHeart i Naite, a także zestaw słuchawkowy MH300 GreenHeart to jedne z najbardziej ekologicznych urządzeń na rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)