Nagroda Good Design Award 2009 dla routera DIR-685

Nagroda Good Design Award 2009 dla routera DIR-685

Nagroda Good Design Award 2009 dla routera DIR-685
12.10.2009 15:04

Japan Industrial Design Promotion Organisation, instytucja zajmująca się promowaniem dobrego wzornictwa użytkowego, przyznała routerowi DIR-685 firmy D-Link nagrodę Good Design Award 2009 (G-Mark Award) w kategorii „Komputery i urządzenia peryferyjne dla sieci i domu”. To już drugi międzynarodowy laur tego typu dla DIR-685 - w czerwcu urządzenie to zdobyło prestiżową nagrodę Red Dot Product Design.

Router DIR-685. który został wprowadzony na rynek w tym roku, jest pierwszym domowym wielofunkcyjnym urządzeniem, które łączy w sobie funkcje routera bezprzewodowego, cyfrowej ramki oraz sieciowej pamięci masowej. Router ten wykorzystuje technologię Wireless N – zapewniającą najszybszy i najwydajniejszy transfer danych drogą radiową, oraz technologię D-Link Green – ograniczającą w znaczny sposób pobór energii elektrycznej.

Obraz
© (fot. D-Link)

Good Design Award (G-Mark Award), obok nagród przyznawanych przez organizacje iF i Red Dot, jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu przyjmowane były od 2. kwietnia. Napłynęło 2 952 wniosków z całego świata. W wyniku dwuetapowej procedury oceny przyznano nagrody 1 034 produktom. Router DIR-685 był jednym z 283 kandydatów w kategorii domowych i sieciowych komputerów i urządzeń peryferyjnych.

Informacje o nagrodzie Good Design Award
Nagroda Good Design Award, ustanowiona w Japonii w 1957 r., od ponad 50 lat przyznawana jest produktom, które wyróżniają się oryginalnym wzornictwem. Obecnie można się o nią ubiegać w wielu kategoriach: od produktów poprzez rozwiązania architektoniczne, komunikacyjne i środowiskowe po eksperymentalne projekty w nowych dyscyplinach. Nagroda ta ma duży wpływ na kierunki rozwoju współczesnego wzornictwa przemysłowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)