Nagroda Good Design Award 2009 dla routera DIR‑685

Nagroda Good Design Award 2009 dla routera DIR-685

12.10.2009 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japan Industrial Design Promotion Organisation, instytucja zajmująca się promowaniem dobrego wzornictwa użytkowego, przyznała routerowi DIR-685 firmy D-Link nagrodę Good Design Award 2009 (G-Mark Award) w kategorii „Komputery i urządzenia peryferyjne dla sieci i domu”. To już drugi międzynarodowy laur tego typu dla DIR-685 - w czerwcu urządzenie to zdobyło prestiżową nagrodę Red Dot Product Design.

Router DIR-685. który został wprowadzony na rynek w tym roku, jest pierwszym domowym wielofunkcyjnym urządzeniem, które łączy w sobie funkcje routera bezprzewodowego, cyfrowej ramki oraz sieciowej pamięci masowej. Router ten wykorzystuje technologię Wireless N – zapewniającą najszybszy i najwydajniejszy transfer danych drogą radiową, oraz technologię D-Link Green – ograniczającą w znaczny sposób pobór energii elektrycznej.

Obraz
© (fot. D-Link)

Good Design Award (G-Mark Award), obok nagród przyznawanych przez organizacje iF i Red Dot, jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu przyjmowane były od 2. kwietnia. Napłynęło 2 952 wniosków z całego świata. W wyniku dwuetapowej procedury oceny przyznano nagrody 1 034 produktom. Router DIR-685 był jednym z 283 kandydatów w kategorii domowych i sieciowych komputerów i urządzeń peryferyjnych.

Informacje o nagrodzie Good Design Award
Nagroda Good Design Award, ustanowiona w Japonii w 1957 r., od ponad 50 lat przyznawana jest produktom, które wyróżniają się oryginalnym wzornictwem. Obecnie można się o nią ubiegać w wielu kategoriach: od produktów poprzez rozwiązania architektoniczne, komunikacyjne i środowiskowe po eksperymentalne projekty w nowych dyscyplinach. Nagroda ta ma duży wpływ na kierunki rozwoju współczesnego wzornictwa przemysłowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)