Egipski savoir-vivre dla użytkowników "komórek"

Egipski savoir-vivre dla użytkowników "komórek"

Egipski savoir-vivre dla użytkowników "komórek"
30.10.2009 10:39, aktualizacja: 30.10.2009 11:01

Egipskie władze telekomunikacyjne opracowały kodeks zachowania użytkowników telefonów komórkowych. Z przewodnika można się m.in. dowiedzieć, że lepiej unikać dzwonienia do kogoś, gdy może on spać lub wypoczywać, a także, kiedy najlepiej w ogóle wyłączyć komórkę - podaje w czwartek BBC

_ "Używaj telefonu komórkowego tylko, by poinformować o czymś lub odebrać ważną wiadomość" _ - głosi jeden z 1. punktów komórkowego savoir-vivre'u.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Inny dotyczy dzwonków w telefonach. Autorzy przypominają, że ich funkcją jest wyłącznie poinformowanie o połączeniu, dlatego należy unikać irytujących sygnałów. Niewskazane są także głośne rozmowy przez telefon, zwłaszcza gdy korzysta się z głośnika przy aparacie. Takie rozmowy mogą dodatkowo obrażać rozmówcę, który nie wie, że postronne osoby słyszą rozmowę - upominają użytkowników egipskie władze telekomunikacyjne i komisja praw konsumentów.

Telefony komórkowe nigdy nie powinny przyczyniać się do _ "naruszania prywatności innych osób" _. Zamieszczenie nagranych komórkami zdjęć i filmów w internecie, bez zgody występujących w nich osób, podlega karze - ostrzega kodeks. Konsekwencje prawne mogą też grozić osobom, które w przesyłanych wiadomościach użyją _ "niestosownego słownictwa lub niecenzuralnych zdjęć" _.

Użytkownikom radzi się, by byli uprzejmi i cierpliwi, gdy ktoś zadzwoni do nich przez pomyłkę, a także, by nie odpowiadali na połączenia z nieznanych numerów.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)