Miliard użytkowników Facebooka

Miliard użytkowników Facebooka05.10.2012 10:00
Miliard użytkowników Facebooka
Źródło zdjęć: © Facebook

Dziś Mark Zuckerberg poinformował, że ilość aktywnych użytkowników Facebooka przekroczyła miliard. Tak, 1/7 ludzkości można znaleźć na portalu społecznościowym.

W krótkim oświadczeniu Zuckerberg napisał:
_ Dziś rano ponad miliard osób miesięcznie aktywnie korzystało z Facebooka. Jeśli to czytacie: dziękuję wam za to, że mogę służyć wam wraz ze swoim zespołem. Pomoc w łączeniu ze sobą miliarda ludzi jest niesamowitym życiowym doświadczeniem, z którego jestem dumny. Jestem zdecydowany by pracować każdego dnia by Facebook był jeszcze lepszy i mam nadzieję, że pewnego dnia wspólnie będziemy mogli połączyć ze sobą resztę świata. _

Ładne, wzruszające, osobiste. Ale to tylko gadanie. Najważniejsze, żeby zdobyć jak najwięcej użytkowników, na których można zarobić.

W jaki sposób Facebook liczy aktywnych użytkowników? Aktywny użytkownik, to ktoś, kto odwiedził stronę, użył aplikacji mobilnej lub podzielił się czymś ze znajomymi za pośrednictwem aplikacji sieciowej zintegrowanej z Facebookiem. Czyli aktywnym użytkownikiem jest każdy, kto używa Facebook login.

Pomijając nawet informacje, że wiele kont na Facebooku jest fałszywych, miliard i tak jest liczbą imponującą. Zwłaszcza, że zdobycie 80. milionów nowych użytkowników zajęło sieci społecznościowej tylko trzy lata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)