Miliard użytkowników Facebooka

Miliard użytkowników Facebooka

Miliard użytkowników Facebooka
Źródło zdjęć: © Facebook
05.10.2012 10:00

Dziś Mark Zuckerberg poinformował, że ilość aktywnych użytkowników Facebooka przekroczyła miliard. Tak, 1/7 ludzkości można znaleźć na portalu społecznościowym.

W krótkim oświadczeniu Zuckerberg napisał:
_ Dziś rano ponad miliard osób miesięcznie aktywnie korzystało z Facebooka. Jeśli to czytacie: dziękuję wam za to, że mogę służyć wam wraz ze swoim zespołem. Pomoc w łączeniu ze sobą miliarda ludzi jest niesamowitym życiowym doświadczeniem, z którego jestem dumny. Jestem zdecydowany by pracować każdego dnia by Facebook był jeszcze lepszy i mam nadzieję, że pewnego dnia wspólnie będziemy mogli połączyć ze sobą resztę świata. _

Ładne, wzruszające, osobiste. Ale to tylko gadanie. Najważniejsze, żeby zdobyć jak najwięcej użytkowników, na których można zarobić.

W jaki sposób Facebook liczy aktywnych użytkowników? Aktywny użytkownik, to ktoś, kto odwiedził stronę, użył aplikacji mobilnej lub podzielił się czymś ze znajomymi za pośrednictwem aplikacji sieciowej zintegrowanej z Facebookiem. Czyli aktywnym użytkownikiem jest każdy, kto używa Facebook login.

Pomijając nawet informacje, że wiele kont na Facebooku jest fałszywych, miliard i tak jest liczbą imponującą. Zwłaszcza, że zdobycie 80. milionów nowych użytkowników zajęło sieci społecznościowej tylko trzy lata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)