Allegro znosi opłaty za wystawianie dla użytkowników indywidualnych

Allegro znosi opłaty za wystawianie dla użytkowników indywidualnych
Źródło zdjęć: © WP.PL

16.05.2016 09:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szykują się spore zmiany dla użytkowników Allegro. Serwis aukcyjny poinformował o zniesieniu opłat za wystawianie przedmiotów dla użytkowników indywidualnych. Do tej pory bez względu na to, czy udało nam się sprzedać przedmiot przy użyciu sklepu, czy nie - Allegro pobierało opłatę za wystawienie aukcji. Teraz ma być inaczej.

Allegro postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i zdecydowało o zniesieniu opłat za wystawianie przedmiotów dla użytkowników indywidualnych. Jak podaje firma w swoim komunikacie, z przeprowadzonych badań wynika, że za taką formą sprzedaży w serwisie opowiadało się 4. procent internautów. Według nowych zasad, każdy użytkownik, którego konto nie posiada statusu konta firmowego, będzie mógł miesięcznie wystawić 25 przedmiotów za darmo. Każdy wystawiony w ten sposób przedmiot będzie można oferować przez 14 dni, a ofertę będzie można zilustrować jednym zdjęciem, bez dodatkowych wyróżnień.

Nowe stawki nie zostaną włączone automatycznie. Aby skorzystać z darmowych wystawień, użytkownik musi wziąć udział w promocji i aktywować pakiet w Centrum Zniżek. Pakiety ważne są do końca miesiąca, w którym zostały aktywowane.

Promocja ma trwać trzy miesiące, ale Allegro deklaruje, że po tym okresie serwis nie tylko się z niej nie wycofa, ale też zwiększy liczbę przedmiotów, które będzie można każdego miesiąca wystawić na sprzedaż bez opłat.

Przypominamy, że chodzi tu jedynie o zniesienie opłaty za wystawienie aukcji - prowizja od sprzedaży będzie pobierana w dalszym ciągu przez Allegro.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Pierwsze testy Hyperloop

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)