Dziennikarz: Tak, włamałem się do skrzynki koleżanki

Dziennikarz: Tak, włamałem się do skrzynki koleżanki

Dziennikarz: Tak, włamałem się do skrzynki koleżanki
23.08.2008 10:30, aktualizacja: 25.08.2008 09:49

Popularny amerykański dziennikarz telewizyjny Lawrence Mendte przyznał się do włamania do skrzynki pocztowej swojej koleżanki po fachu, Alycii Lane. Mężczyzna zaglądał do jej poczty ponad 500 razy, a zdobyte w ten sposób informacje przekazywał lokalnej prasie.

Całej sprawie smaczku dodaje fakt, iż Mendte i Lane prowadzili wspólnie popularny wśród mieszkańców Filadelfii program telewizyjny w telewizji KYW-TV ( należącej do ogólnokrajowej stacji CBS ). 51-letniemu Mendte został przedstawiony zarzut wielokrotnego nielegalnego uzyskania dostępu do chronionych zasobów informatycznych. Dziennikarz włamał się do trzech skrzynek pocztowych swojej współpracowniczki - dwóch prywatnych i jednego firmowego. Wykradzione z nich informacje sprzedawał lokalnej prasie.

Mendte przyznał się do wszystkiego już na pierwszej rozprawie - potwierdził, że w okresie pomiędzy marcem 2006 r. a majem 2008 r. zaglądał do skrzynki Alycii Lane w sumie 537 razy ( tyle przypadków wykryli biegli badający te sprawę ). Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia ( aczkolwiek przyznanie się z pewnością będzie miało wpływ na wymiar kary ). Warto odnotować, że część bezprawnie przeczytanych e-maili stanowiła korespondencję pani Lane z jej adwokatem - Mendte naruszył więc nie tylko prywatność korespondencji, ale także zasadę poufności informacji przekazywanych prawnikowi podczas sprawy sądowej.

Dziennikarz stracił też oczywiście pracę - zwolniono go w trybie dyscyplinarnym kilka miesięcy temu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)