Młodociany haker włamywał się do ABW

Młodociany haker włamywał się do ABW

Młodociany haker włamywał się do ABW
Źródło zdjęć: © policja
07.08.2009 12:17

Dziś rano choszczeńscy kryminalni wspólnie z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie zatrzymali 20-letniego Adama P., który włamał się na serwer Fundacji „Opoka”. W mieszkaniu hakera policjanci zabezpieczyli komputer, dysk twardy i inne nośniki danych. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności

Nieautoryzowaną próbę dostępu do baz danych serwerów Fundacji „Opoka”. zauważył administrator systemu. Trwające dwa dni ataki prowadzone były z jednej z choszczeńskich sieci internetowych. Czynności operacyjne i ścisła współpraca administratorów z policjantami pozwoliły na szybkie ustalenie źródła ataków.

Obraz

Dziś rano policjanci zatrzymali hakera i zabezpieczyli użyty do popełnienia przestępstwa sprzęt komputerowy. 20-letni mieszkaniec Choszczna jest uczniem liceum o profilu informatycznym. Twierdzi, że włamał się na serwer tylko po to, aby sprawdzić swoje umiejętności. Jednak z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mogło dojść do kradzieży danych użytkowników forum portalu.

Ponadto Adam P. przesłał na serwer tzw. phpshella służącego do dalszej kradzieży niejawnych, chronionych danych. Zabezpieczony przez policjantów materiał dowodowy wskazuje, że mężczyzna dokonał, co najmniej kilkudziesięciu włamań na różne serwery. Sprawa ma charakter rozwojowy.

_ Z doniesień Dziennika wynika, że młodociany haker ma na koncie ponad 50 włamań do różnych instytucji państwowych, m.in. włamał się na serwery Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. (przyp. WP) _

Źródło: KWP Szczecin / Dziennik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)