Nie spodziewaliście się, do czego można wykorzystać komputer

Nie spodziewaliście się, do czego można wykorzystać komputer

Nie spodziewaliście się, do czego można wykorzystać komputer
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek
23.06.2017 16:43

Gdy policjanci weszli do mieszkania 21-latka, komputer sprawiał wrażenie normalnie działającej maszyny. Wentylatory szumiały, diody świeciły. Czujni stróże prawa zajrzeli jednak do środka.

21-letni mieszkaniec Jędrzejowa był podejrzewany przez policjantów o hodowlę nielegalnych roślin. By sprawdzić swoje przypuszczenia, przeszukali mieszkanie młodego mężczyzny. “Policjanci w trakcie przeszukania zauważyli komputer, który na pierwszy rzut oka nie budził wątpliwości” - opisuje przebieg rewizji świętokrzyska policja.

“Jednostka centralna, która stała przy biurku w zamkniętej szafce, z pozoru wyglądała normalnie. Była podłączona do zasilania, zapalone w niej były diody świadczące o uruchomieniu, dał się słyszeć szum działających wentylatorów” - czytamy na stronie policji.

Wentylatory rzeczywiście działały, ale w zupełnie innym celu. Gdy policja z Jędrzejowa zajrzała do środka obudowy, nie zobaczyła tam podzespołów. Zamiast karty graficznej, dysku twardego, płyty głównej i tym podobnych sprzętów znaleźli… 5 sztuk sadzonek konopi indyjskich o wysokości około 10 centymetrów. Mini-hodowla w komputerze miała również specjalne oświetlenie.

Obraz
© KPP w Jędrzejowie

Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)