Dwupasmowy ekspander zasięgu z możliwością strumieniowania muzyki

Dwupasmowy ekspander zasięgu z możliwością strumieniowania muzyki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.05.2013 14:15, aktual.: 22.05.2013 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W domowej sieci Wi-Fi, szczególnie gdy obejmuje ona wielopoziomowy budynek, często występują zakłócenia i tzw. „martwe punkty”, w których zasięg zanika. Nowy produkt z rodziny urządzeń sieciowych firmy ASUS, dwuzakresowy ekspander RP-N53, ma wyeliminować ten problem.

W domowej sieci Wi-Fi, szczególnie gdy obejmuje ona wielopoziomowy budynek, często występują zakłócenia i tzw. „martwe punkty”, w których zasięg zanika. Nowy produkt z rodziny urządzeń sieciowych firmy Asus, dwuzakresowy ekspander RP-N53, ma wyeliminować ten problem.

Ekspander zasięgu RP-N5. zwiększa pokrycie sygnałem dzięki dwóm wbudowanym antenom. Pracuje równolegle w częstotliwościach 2.4GHz i 5GHz z prędkością do 600 Mbps. Dzięki wejściu audio 3,5 mm, RP-N53 może służyć, po podłączeniu głośników, do bezprzewodowego strumieniowania muzyki z urządzeń mobilnych, wszędzie tam, gdzie jest dostępna sieć Wi-Fi.

RP-N5. oferuje przepustowość 300 Mbps na paśmie 2.4 GHz oraz dodatkowe 300 Mbps na paśmie 5 GHz. Pasmo 2.4GHz rekomendowane jest do przeglądania stron internetowych i korzystania z sieci społecznościowych, a pasmo 5GHz do strumieniowania zawartości HD i gier. Anteny MIMO (multiple-input / multiple-output) zapewniają stabilny sygnał, a tym samym pracę w obu częstotliwościach. Użytkownicy mogą szybko zmieniać pasma za pomocą przeglądarki internetowej.

*Bezprzewodowe strumieniowanie muzyki *
Dzięki wejściu audio 3,5 mm, użytkownicy RP-N5. mogą słuchać muzyki w całym domu. Urządzenie współpracuje z głośnikami i dzięki temu może być częścią zestawu kina domowego lub systemu hi-fi. Strumieniuje muzykę bezprzewodowo z urządzeń podłączonych do routera poprzez port USB i przekazuje ją do sprzętu audio.

Na przednim panelu ekspandera zostały umieszczone diody LED, które wskazują siłę sygnału obu pasm. Użytkownicy mogą mierzyć siłę sygnału w dowolnym miejscu i umieścić RP-N5. tam, gdzie będzie działał on najlepiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)