Dwupasmowy, gigabitowy router Asus RT-N66U

Dwupasmowy, gigabitowy router Asus RT‑N66U

Dwupasmowy, gigabitowy router Asus RT-N66U
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.02.2012 12:14, aktualizacja: 10.02.2012 13:43

Nowy model bezprzewodowego routera ASUS RT-N66U z serii Black Diamond umożliwia pracę na dwóch częstotliwościach - 2,4 GHz i 5 GHz

Router wyposażono w nowy interfejs ASUSWRT, który umożliwia użytkownikom szybką instalację i dostęp do sieci w kilku prostych krokach. Zastosowane w RT-N66. standardy jakości usług (QoS) zapewniają optymalną wydajność i umożliwiają jednoczesne pobieranie dużej liczby plików oraz na pracę w roli wielofunkcyjnego serwera. Router Jest w pełni kompatybilny ze standardem DLNA, poza tym posiada dwa porty USB 2.0, umożliwiające podłączenie szerokiej gamy urządzeń.

RT-N66. wykorzystuje trzy zewnętrzne anteny, które zapewniają szerokie pokrycie sygnałem w każdym otoczeniu. Działa na dwóch pasmach - 2,4 GHz i 5 GHz - w każdym z nich oferując przepustowość rzędu 450 Mb/s. Obsługa dwóch pasm umożliwia dużo skuteczniejsze zarządzanie przepustowością i multitaskingiem. Na przykład duże pliki mogą być pobierane na mniej zatłoczonym paśmie 5 GHz, a codzienne, mniej wymagające zadania, takie jak przeglądanie stron internetowych - na paśmie 2,4 GHz. RT-N66U obsługuje do 300 000 jednoczesnych sesji pobierania danych - to około 20-krotnie więcej, niż w przypadku standardowych routerów. W routerze RT-N66U zastosowano technologię Ai Radar, która wykorzystuje trzy anteny, aby wzmocnić sygnał i dostosować go do liczby urządzeń podłączonych do sieci oraz ich rozmieszczenia.

RT-N66. wyposażony został w narzędzia umożliwiające zarządzanie i monitorowanie przepustowości oraz ruchu w sieci. Router optymalizuje dostępne zasoby sieciowe i dostosowuje je do konkretnego zadania. Dzięki oprogramowaniu Download Master, RT-N66U umożliwia na przykład grę online przy jednoczesnym pobieraniu plików w tle. Download Master pobiera pliki nawet po wyłączeniu komputera, dzięki czemu pozwala na zmniejszenie rachunków za energię. Interfejs ASUSWRT dostarcza szczegółowych danych i statystyk dla użytkowników, umożliwiając łatwe śledzenie stopnia wykorzystania sieci.

Dzięki pełnej certyfikacji DLNA, router RT-N66. jest kompatybilny z wieloma urządzeniami, takimi jak Xbox 360, PlayStation 3, przystawkami STB i telewizorami. Może pełnić funkcję serwera drukarki, serwera plików i nadajnika 3G (po podłączeniu dongle'a 3G), zwiększając zasięg sieci na kolejne urządzenia i umożliwiając zdalne zarządzanie pobieraniem plików. Może również działać jako serwer FTP, Samba, iTunes i UPnP AV. Dwa wbudowane porty USB 2.0 umożliwiają podłączenie drukarek i pamięci masowych, co dodatkowo poszerza funkcjonalność routera RT-N66U.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)