Pierwszy na świecie zestaw do dwukierunkowego strumieniowania HDMI.

Pierwszy na świecie zestaw do dwukierunkowego strumieniowania HDMI.

Pierwszy na świecie zestaw do dwukierunkowego strumieniowania HDMI.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.02.2012 10:03, aktualizacja: 06.02.2012 12:26

Asus zaprezentował WAVI - pierwszy na świecie bezprzewodowy zestaw HDMI umożliwiający bezprzewodowe, dwukierunkowe strumieniowanie obrazu z komputera do telewizora. WAVI (Wireless Audio Video Interaction) to dwa urządzenia, które tworzą pomost pomiędzy komputerem, a telewizorem.

Zestaw WAVI HDMI składa się z przekaźnika i odbiornika, które umożliwiają dwukierunkowe strumieniowanie. W przeciwieństwie do innych bezprzewodowych zestawów HDMI, WAVI pozwala na sterowanie komputerem z innego pomieszczenia, w którym znajduje się klawiatura i myszka dzięki obsłudze bezprzewodowego USB. WAVI pracuje na bezprzewodowym paśmie 5Ghz i zapewnia pokrycie sygnałem w odległości nawet do 2. metrów. Dodatkowo, w trybie Extend Mode, użytkownicy mogą jednocześnie pracować na komputerze i strumieniować zawartość multimedialną do telewizora znajdującego się w pokoju dziennym. W ten sposób jeden komputer PC może służyć jako narzędzie pracy i centrum multimedialne.

Zestaw WAVI jest łatwy w instalacji, a każde z dwóch urządzeń wymaga tylko podłączenia do portu HDMI. Przekaźnik podłącza się do komputera, a odbiornik do telewizora. Od tego momentu można na telewizorze korzystać ze wszystkiego, co znajduje się na komputerze - oglądać filmy Blu-ray, grać w gry komputerowe bez lagów, słuchać muzyki, korzystać z Faceboka, czy Twittera, lub robić zakupy przez Internet.

Specyfikacja

Standard bezprzewodowy Technologia AMIMON WHDI
Antena 4 x 5 MIMO
Kanał operacyjny 5 GHz
Zasilanie Przekaźnik i odbiorn
ik: 12V, 2A 24W
Zużycie energii 24W Rozdzielczość TV: 1080p, 1080i , 720p, 576p, 480p Filmy 3D: 1080p@24Hz
Wymiary 241mm * 171mm * 290mm
Adaptery i kable
Zasilacz x2
Kabel HDMI x2
Kabel USB x1

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)