Bose SoundTouch - nowa filozofia muzyki

Bose SoundTouch - nowa filozofia muzyki

Bose SoundTouch - nowa filozofia muzyki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.10.2013 11:19

Bose wprowadza do swojej oferty system muzyczny SoundTouch Wi-Fi, który oferuje całkiem nowy sposób słuchania muzyki w domu. Rozwiązanie SoundTouch umożliwia bezprzewodową transmisję strumieniową muzyki w dowolnym pomieszczeniu. Aby uruchomić odtwarzanie muzyki z Internetu lub z kolekcji użytkownika, wystarczy jeden przycisk.

Dla każdego pomieszczenia zaprojektowano optymalny system SoundTouch. Wszystkie rozwiązania korzystają z komunikacji bezprzewodowej i łączą się bezpośrednio z Internetem za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi. Sieć Wi-Fi i komputer to wszystko, co jest potrzebne do odbierania muzyki przesyłanej strumieniowo, zapisanej na dysku twardym, z internetowych stacji radiowych lub serwisów muzycznych. Każdy system SoundTouch zaprojektowano tak, aby automatycznie pobierał aktualizacje oprogramowania, które rozszerzają jego funkcjonalność i dostępne treści. Systemy SoundTouch będą stopniowo wspierać kolejne popularne serwisy muzyczne, takie jak Deezer, iHeartRadio i inne.

Na rynek wchodzą obecnie trzy systemy:

- SoundTouch 3. Wi-Fi, który ma wymiary ok. 25,4 x 43,2 x 17,8 cm (wys. x szer. x gł.). Urządzenie jest wyposażone w technologię Waveguide i nowy, zastrzeżony patentami głośnik niskotonowy. Dzięki nim użytkownik otrzymuje głęboki, bogaty dźwięk i odpowiednią moc. Wszystko to sprawia, że rozwiązanie może pełnić funkcję głównego systemu muzycznego w domu.

- SoundTouch 2. Wi-Fi to rozwiązanie bardziej kompaktowe — jego wymiary to ok. 17,8 x 30,5 x 10,2 cm. Oferuje naturalny dźwięk wypełniający całe pomieszczenie i może być umieszczony niemal wszędzie.

- Przenośny SoundTouch Wi-Fi łączy dźwięk w pełnym zakresie i akumulator litowy do wielokrotnego ładowania w głośniku, który nie jest większy niż przeciętna książka —. jego wymiary to 15,2 x 25,4 x (niecałe) 7,6 cm.

Pod koniec roku na rynku pojawi się także znany system muzyczny Wave w wersji SoundTouch stworzony pod kątem sypialni lub kuchni. Na początku przyszłego roku do serii dołączą kolejne produkty, jak głośniki zewnętrzne, czy systemy rozrywki Lifestyle.

Użytkownicy mogą rozpocząć od dowolnego systemu SoundTouch i dodawać kolejne, aby uzyskać najróżniejsze możliwości: odtwarzać tę samą muzykę w każdym pokoju albo inne utwory w poszczególnych pomieszczeniach —. wewnątrz i na zewnątrz domu.

Systemy SoundTouch Wi-Fi umożliwiają uruchamianie odbioru muzyki przesyłanej strumieniowo przez naciśnięcie jednego przycisku. Bose udostępnia też aplikację do kontroli bardziej zaawansowanych funkcji. Urządzenia są wyposażone w sześć przycisków, które użytkownik może w dowolny sposób dostosować do swoich potrzeb i skonfigurować jako internetową stację radiową, wybrany kanał serwisu muzycznego lub zapisaną listę utworów. Po zakończeniu konfiguracji do uruchomienia odtwarzania ulubionej muzyki wystarczy szybkie naciśnięcie jednego przycisku.

Aplikacja umożliwia wykorzystanie posiadanego smartfona, tabletu lub komputera do obsługi rozszerzonych funkcji i narzędzi. W ten sposób można przeglądać i wyszukiwać treści, bezprzewodowo sterować dowolnym systemem w każdym pomieszczeniu oraz ujednolicić kontrolę wszystkich serwisów i stacji muzycznych w jednym panelu. Nowa aplikacja jest zgodna z większością systemów Android, iOS, Mac OS i Windows.

Bose wprowadzi również dodatkowy kontroler SoundTouch, który współpracuje z każdym systemem z tej serii. To rozwiązanie o okrągłej konstrukcji jest wyposażone w regulator głośności i czujnik zbliżeniowy. Zintegrowano tu również wszystkie kluczowe funkcje i informacje, w tym wyświetlanie ustawień na ekranie OLED.

Systemy muzyczne SoundTouch są też zgodne z technologią AirPlay, dzięki czemu ich właściciele mogą odtwarzać strumieniowo treści ze swoich urządzeń firmy Apple, takich jak iPad, iPhone czy iPod Touch.

Ceny
Rekomendowana cena detaliczna systemu SoundTouch 30 wynosi 2999 PLN; w przypadku rozwiązania SoundTouch 20 jest to 1699 PLN, a dla przenośnego systemu SoundTouch — 1699 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)