Domowy serwer Microsoftu - wkrótce premiera?

Domowy serwer Microsoftu - wkrótce premiera?

24.08.2007 13:30

W Internecie pojawiły się pierwsze informacje na temat mających się wkrótce pojawić w sprzedaży domowych serwerów z nowym systemem operacyjnym Microsoftu - Windows Home Server. Jak donosi serwis Wegotserved.co.uk, kilka online'owych sklepów przez pomyłkę opublikowało specyfikację urządzeń wyposażonych w WHS.

Chodzi o serwery sygnowane marką HP - z informacji, które pojawiły się przypadkowo w Sieci, wynika, że rynkowa premiera tych urządzeń planowania jest na 15 września. W skład serii MediaSmart Home Server wejść mają początkowo dwa modele - EX470 oraz EX475. Ich konfiguracja sprzętowa będzie podobna - obydwa będą wyposażone w 64-bitowy procesor AMD Sempron 1,8 GHz. Główna różnica to pojemność wbudowanych dysków - model EX475 ( kosztujący, wedle nieoficjalnych doniesień 745 USD ) wyposażony będzie w dwa dyski o łącznej pojemności 1 TB, zaś tańszy ( 596 USD ) EX470 - jeden, mogący zmagazynować 500 GB danych. Co ważne, w obydwu przypadkach dyski będą umieszczone w wyjmowanych kieszeniach.

Urządzenia sprzedawane będą z preinstalowanym systemem Windows Home Server oraz oprogramowaniem HP Photo Webshare ( którego zadaniem jest udostępnianie zdjęć w sieci lokalnej oraz Internecie ).

Przypomnijmy: WHS jest przeznaczony dla użytkowników, którzy mają w domu kilka komputerów i chcieliby efektywniej wykorzystywać ich możliwości multimedialne. Zadaniem serwera będzie m.in. pobieranie z Internetu i przechowywanie materiałów multimedialnych, do których będzie można uzyskać dostęp z wielu stanowisk czy urządzeń, a także wykonywanie backupu danych. Windows Home Server współpracować ma z Windows Vista oraz Windows XP. Więcej informacji na temat nowego serwerowego systemu Microsoftu znaleźć można w tekście "Windows Home Server - następca Visty z jedną nóżką bardziej" - http://www.idg.pl/news/117722/100.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)