Domowy system multimedialny Acer Revo 100

Domowy system multimedialny Acer Revo 100
Źródło zdjęć: © Acer

05.01.2011 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży urządzenia Revo 100. Jest to multimedialny system domowy, który pozwala na przechowywanie i udostępniane plików audio, wideo i zdjęć w całym domu

Revo 10. jest wyposażony w aplikację Acer clear.fi, która współpracuje z siecią domową i automatycznie wykrywa wszystkie podłączone urządzenia, a następnie umożliwia udostępnianie, odtwarzanie oraz przechowywanie plików multimedialnych w całym domu. Jak zapewnia producent, do Revo 100 bez trudu można podłączyć każde urządzenie pracujące w domowej sieci, takie jak smartfon, notebook, odtwarzacz multimedialny HD, komputer all-in-one, a nawet domową pamięć masową. Dzięki temu multimedia stają się dostępne w każdym zakątku domu, niezależnie do miejsca, w którym są przechowywane.

Obraz
© (fot. Acer)

Ponadto, aplikacja Acer clear.fi ma wygodny interfejs użytkownika, pozwalający na niezwykle łatwe wykonywanie wszystkich operacji: konfigurowanie, natychmiastowe nawiązywanie połączenia z urządzeniami, przeszukiwanie bibliotek multimedialnych, udostępnianie plików, odtwarzanie oraz zapisywanie plików metodą przeciągnij i upuść w każdym z urządzeń, a także dodawanie urządzeń i zwiększanie pojemności pamięci masowej.

Acer Revo 10. charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem oraz matowym, czarnym wykończeniem. Może być ustawiony pionowo, na podstawie znajdującej się w zestawie, albo poziomo, jak inne urządzenia powszechnego użytku. W cienkiej obudowie urządzenia kryje się też bezprzewodowy touchpad RevoPad, który może pracować w dwóch trybach. Po naciśnięciu przycisku, RevoPad staje się klawiaturą dotykową umożliwiającą wygodne wpisywanie tekstów. Po kolejnym dotknięciu przycisku, RevoPad pełni funkcje dużego touchpada typu multigesture, reagującym na intuicyjne ruchy palców i pozwalającym na przeglądanie stron, obracanie obrazu, czy regulowanie powiększenia.

W Acer Revo 10. zastosowano dwurdzeniowy procesor AMD Athlon II Neo oraz procesor graficzny nowej generacji NVIDIA ION, gwarantujący odtwarzanie obrazu o rozdzielczości FullHD 1080p. Acer Revo 100 może być wyposażony w wewnętrzny tuner TV, a także w nagrywarkę DVD lub napęd Blu-ray Combo. Gdy komputer jest podłączony do monitora 3D z interfejsem HDMI, opcjonalny napęd Blu-ray Combo umożliwia odtwarzanie nagrań 3D o rozdzielczości 1080p. Oprócz tego, w komputerze Acer Revo 100 można zainstalować do 4 GB pamięci DDR3 oraz dysk twardy o pojemności do 750 GB. Acer Revo 100 jest wyposażony w 3 porty USB, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, bezprzewodową oraz przewodową kartę sieciową. Ponadto, jest oferowany z preinstalowanym, 64-bitowym systemem Windows 7 Home Premium, dzięki czemu może pełnić funkcje tradycyjnego komputera PC.

Acer Revo jest już dostępny w sprzedaży w Polsce w cenie od 1 99. zł brutto.

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Acer)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)