Opera Unite - zamień komputer w serwer

Opera Unite - zamień komputer w serwer
Źródło zdjęć: © IDG.pl

16.06.2009 10:00, aktual.: 16.06.2009 12:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opera Software udostępniła nową usługę o nazwie Unite, zintegrowaną z przeglądarką internetową firmy. Za pośrednictwem Unite użytkownik może udostępniać w Sieci zasoby lokalnie przechowywane na komputerze, opublikować w Internecie stronę internetową hostowaną na pececie, a nawet uruchomić na komputerze chat bądź zostawiać na nim wiadomości dla przyjaciół. Aby skorzystać z dobrodziejstw nowej usługi należy posiadać konto użytkownika Opery (można je stworzyć przy pierwszym uruchomieniu Unite w przeglądarce).

Jak działa Unite - zobacz wideo:

Dzisiejszej premierze towarzyszyły szumne zapowiedzi. Opera Software zapowiadała, że 1. czerwca "Internet zostanie wynaleziony na nowo". Tajemnicza - przynajmniej do dziś, do godziny 9.00 - usługa została określona mianem "jednego z największych wynalazków w historii firmy".
Przycisk uruchomiający Unite w oknie przeglądarki Opera został umieszczony w lewym dolnym rogu, pomiędzy przyciskami Opera Link i Opera Turbo. Po wciśnięciu go wyświetla się okno dialogowe, w którym należy zalogować się przy użyciu Opera ID. Po zalogowaniu się zostajemy przeniesieni do widoku głównego usługi.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Teraz możemy zdecydować, co chcemy zrobić:

@ udostępnić dokumenty - wystarczy wskazać katalog na dysku komputera, a zostanie utworzone repozytorium wydzielonych plików. Tworzony jest także link URL, który można przesłać bezpośrednio z okna Unite pocztą elektroniczną. Po wklejeniu łącza w pasku adresu dowolnej przeglądarki wyświetla się lista wskazanych wcześniej plików.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

@ wgrać pliki do biblioteki multimedialnej - po wskazaniu plików audio/wideo funkcja Media Player umożliwi dostęp do nich na dowolnym urządzeniu (ponownie za pośrednictwem wygenerowanego automatycznie URL-a).

@ udostęnić zdjęcia - po wskazaniu folderu z plikami graficznymi Unite buduje galerię oraz tworzy adres URL.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

We wszystkich wymienionych wypadkach użytkownik może określić charakter dostępu do plików - publiczny, ograniczony lub wyłącznie do użytku prywatnego.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)