Digital Fashion, wirtualny projektant mody

Digital Fashion, wirtualny projektant mody

07.10.2008 13:46, aktual.: 07.10.2008 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Digital Fashion Ltd. przedstawiła kompletny system projektowania
i prezentacji odzieży na zamówienie. Projektantom pracującym nad nowymi fasonami nie potrzebne już są próbki materiałów, wykroje, szycie próbnych partii. Zbyteczne stały się także... modelki. Potrzebna jest jedynie wyobraźnia i nowatorskie pomysły, by olśnić potencjalnych klientów

Na trwającej w Japoni wystawie CEATEC (Cuting-edge IT & Electronics Comprehensive Exhibition) zaprezentowano nowe podejście do mody.

Firma Digital Fashion Ltd. przedstawiła kompletny system projektowania i prezentacji odzieży na zamówienie. Projektantom pracującym nad nowymi fasonami nie potrzebne już są próbki materiałów, wykroje, szycie próbnych partii. Zbyteczne stały się także... modelki. Potrzebna jest jedynie wyobraźnia i nowatorskie pomysły, by olśnić potencjalnych klientów.

Oprogramowanie pozwala na wizualizację kompletnego projektu na wirtualnych modelkach, których kształty, wymiary, proporcje, można dowolnie dobierać. Projektant nie jest też ograniczony kosztami materiału. Po wykonaniu wstępnego projektu i wykrojów może przebierać w bibliotece wirtualnych tkanin, by sprawdzić który z nich najbardziej nadaje się do finalnej produkcji. Jak układa się na modelce, jak zachowuje się podczas ruchu.

Narzędzia zaprezentowane przez Digital Fasion pozwalają także na przygotowanie pokazu mody. Dzięki ujęciom z wielu wirtualnych kamer można perfekcyjnie wyreżyserować występ modelek, tak by widzowie byli oszołomieni najnowszą kolekcją.

Teoretycznie, możliwe jest całkowicie cyfrowe przygotowanie projektu – Poczynając od ubrań, po choreografię modelek na wybiegu. Bez cięcia i zszywania materiałów, bez zatrudniania modelek i prób. A do realnego świata wszystko przenieść dopiero po akceptacji przez klienta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)