CTIA pozywa San Francisco za współczynnik SAR

CTIA pozywa San Francisco za współczynnik SAR

CTIA pozywa San Francisco za współczynnik SAR
28.07.2010 10:15, aktualizacja: 28.07.2010 10:31

CTIA (organizacja zrzeszająca dostawców rozwiązań bezprzewodowych) pozwała miasto San Francisco za uchwalenie prawa nakazującego umieszczanie obok cen telefonów informacji o współczynniku promieniowania SAR. Według CTIA - taka informacja jest zbędna i może wprowadzać klientów w błąd.

San Francisco jest pierwszym miastem w USA, które wprowadzi tego typu prawo. Od lutego 2011 roku obowiązywać ono będzie duże sieci handlowe, natomiast od 2012 - wszystkich sprzedawców telefonów.

CTIA argumentuje, że przepis ten może wprowadzać klientów w błąd. Co więcej, jego wprowadzenie nie może leżeć w gestii miasta, gdyż obowiązek informowania o tym spoczywa na FCC (Federalnej Komisji Łączności).

Według CTIA, klient przy zakupie telefonu nie powinien sugerować się informacją o współczynniku SAR. Wszystko dlatego, że nie ma dowodów naukowych na to, że telefony o różnych tych współczynnikach mają różny wpływ na zdrowie człowieka.

Ponadto CTIA zagroziła, że jeśli wprowadzone przez San Francisco prawo nie zostanie uchylone, to odbywające się pod jej skrzydłami jesienne targi w tym mieście - zostaną odwołane i przeniesione do innego miasta.

Miasto odmówiło komentarza w tej sprawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)