Chrome na Maka do końca roku

Chrome na Maka do końca roku
Źródło zdjęć: © Google

12.10.2009 12:00, aktual.: 12.10.2009 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zapowiedziało, że wersja przeglądarki internetowej Chrome przeznaczona na komputery typu Mac pojawi się w Sieci już na gwiazdkę, czyli kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie planowano.

Podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku jeden ze słuchaczy zadał pytanie o opinię Google na temat aktualnej - niskiej - popularności przeglądarki Chrome. Eric Schmidt z zespołu Google odpowiedział na tę uwagę:

"Widzę w tym pokoju wiele komputerów Mac. Tych urządzeń używają osoby, które są pasjonatami w branży. Aktualnie nasz zespół koncentruje się na tym by opublikować wersję Chrome przeznaczoną na tę platformę. Finalny produkt powinien być gotowy dosłownie w ciągu kilku miesięcy. Uważamy, że najważniejszą siłą przeglądarki powinna być jej szybkość."

Według StatCounter, Chrome zajmuje aktualnie trzecie na świecie miejsce w popularności przeglądarek internetowych. Aplikacja notuje wynik 4,02. popularności. Tuż za Chrome znajduje się Safari (3,43%) oraz Opera (1,89%). Drugie miejsce zajmuje Mozilla Firefox (31,83%). Królem wśród przeglądarek pozostaje niezmiennie Microsoft Internet Explorer z wynikiem 58,15% zasięgu.
Z danych ranking.pl wynika, że najczęściej używaną przeglądarką internetową w Polsce jest Mozilla Firefox (51,62. zasięgu). Na drugim i trzecim miejscu znajduje się Internet Explorer (34,64%) oraz Opera (9,87%). Chrome z wynikiem 2,64% zajmuje czwartą pozycję.
Google Chrome to przeglądarka, której autorzy postawili głównie na szybkość działania. Wersja na Maca planowana była na rok 2010.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)