Google Chrome na Androida z paskiem adresu na dole ekranu

Google Chrome na Androida z paskiem adresu na dole ekranu02.11.2016 12:49
Google Chrome na Androida z paskiem adresu na dole ekranu
Źródło zdjęć: © East News
lop

Już niebawem można spodziewać się dużej zmiany w przeglądarce Chrome – wygląda na to, że będziemy musieli całkowicie zmienić swoje nawyki. Miła wiadomość jest taka, że zmiany idą na lepsze.

Jeśli chcemy wpisać adres jakiejś strony internetowej szukamy odpowiedniego miejsca na górze ekranu. O ile w desktopowych wersjach przeglądarek takie rozwiązanie nie jest łopotliwe, to sprawa ma się nieco inaczej na urządzeniach mobilnych, gdzie kliknięcie w pasek znajdujący się w górnej części ekranu często angażuje drugą dłoń – zwłaszcza w przypadku urządzeń z większymi wyświetlaczami.

Sytuacja ta może już niebawem się zmienić – donosi serwis Android Police. Teraz w jednej z najpopularniejszych przeglądarek Google Chrome, pasek adresu może trafić na dół ekranu. Co ciekawe, pierwszy na rynku urządzeń mobilnych, z takim rozwiązaniem wystartował Microsoft. Najpierw pasek na dole miał Internet Explorer, a później Edge. Nastepnie rozwiązanie takie pojawiło się w Firefoxie na Windows 8.1.

288899346416871482
Źródło zdjęć: © Android Police

Okazuje się, że również użytkownicy Google Chrome mogą skorzystać z tego udogodnienia. Aby mieć pasek adresu w dolnej części wyświetlacza, trzeba spełnić dwa wymogi. Po pierwsze powinnyśmy wyposażyć swój telefon w Google Chrome Dev – deweloperskie wydanie przeglądarki testujące różne nowe funkcje. Po drugie zaś konieczne będzie aktywowanie specjalnej flagi (o tajnych funkcjach Google Chrome pisaliśmy w tym artykule) po wpisaniu w pasek adresu formuły: chrome://flags/#enable-chrome-home.

Zapewniamy was, że nie ma się czego obawiać! Jedyna zmiana jaka was czeka w porównaniu ze „zwykłym” Google Chrome, to przeniesienie całego paska nawigacji na dół ekranu waszego smartfona. Zachęcamy do sprawdzenia tej funkcji – może nieco ułatwić wam życie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)