Chrome dla Maka? Jeszcze długa droga

Chrome dla Maka? Jeszcze długa droga
Źródło zdjęć: © Google

13.02.2009 20:30, aktual.: 13.02.2009 22:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z inżynierów Google, Mike Pinkerton, we wpisie na swoim blogu poinformował, że jest jeszcze "bardzo długa droga" do opracowania przeglądarki Chrome dla komputerów Mac. W chwili obecnej interfejs użytkownika można opisać jako wciąż poważnie niedopracowany.

Aktualnie grupa inżynierów napotkała poważne problemy w poprawnym działaniu silnika renderującego strony oraz wyświetlaniu ich zawartości w kartach. Oznacza to tyle, że sama przeglądarka działa i możliwe jest otwieranie nowych kart. Jednak silnik renderujący działa bardzo nieprzewidywalnie powodując zawieszenie swojego działania w zupełnie przypadkowym momencie. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że pomimo zawieszenia się jednej karty, cała przeglądarka wciąż działa.

Obraz
© (fot. Apple)

Według Pinkertona jedną z głównych przyczyn, dla których prace nad przeglądarką w wersji dla Maka trwają tak długo jest fakt, że silnik renderujący WebKit w systemie Mac OSX nie umożliwia obsługi kart jako oddzielnych procesów. A jest to jedna z kluczowych funkcji w przeglądarce firmy Google.

Interfejs użytkownika jest właśnie tym elementem, który zajmuje programistom najwięcej czasu. Jednak dopóki nie będzie on idealnie dopracowany, dopóty przeglądarka Google'a w wersji dla Maka nie ujrzy światła dziennego. Według wcześniejszych zapowiedzi Chrome przeznaczony dla komputerów Apple miał się pojawić na rynku jeszcze w pierwszej połowie b.r. Jednak Pinkerton odmówił jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)