CES 2010: Telefon komórkowy nowej generacji

CES 2010: Telefon komórkowy nowej generacji

11.01.2010 15:26

Paul Otellini dyrektor firmy Intel w wygłoszonym podczas targów CES 2010 przemówieniu, przedstawił oparty na platformie Intel Moorestown telefon LG GW990. Smartfon pracuje na platformie Linux Moblin 2.1 i wykorzystuje platformę Moorestown oferując interaktywny, bogaty interfejs użytkownika. LG GW990 to nowatorskie, przenośne urządzenie, które łączy w sobie wydajność i wszechstronne funkcje internetowe typowe dla komputerów PC
z mobilnością inteligentnego telefonu. Najnowszy telefon LG jest efektem współpracy jaką firmy LG Electronics i Intel rozpoczęły w ubiegłym roku.

LG GW99. należy do najnowszej generacji zaawansowanych smartfonów. Ekran dotykowy o przekątnej 4.8 cala i współczynniku kształtu 2.13:1 zapewnia wysoką jakość obrazu. Wyświetlacz pracuje z rozdzielczością 1024 x 480 pikseli i umożliwia wyświetlanie treści internetowych w trybie pełnoekranowym, bez konieczności przewijania. Urządzenie zostanie wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2010 r.

Obraz
© (fot. LG)

„Przewidujemy, że smartfony będą stanowić jeden z najszybciej rozwijających się segmentów współczesnej branży komunikacji mobilnej”. — powiedział dr Skott Ahn, prezes i dyrektor generalny LG Electronics Mobile Communications. „Począwszy od wprowadzenia na rynek modelu LG GW990, nasza firma będzie stymulować rozwój segmentu inteligentnych telefonów poprzez rozszerzanie portfolio produktów gwarantujących wysoki komfort obsługi. Umożliwią to nasze przełomowe technologie obecne w zestawach układów LTE, urządzeniach mobilnych i komputerach”.

Obsługa takich urządzeń, jak LG GW99. będzie udoskonalana wraz z wprowadzaniem wyższych prędkości transmisji w szerokopasmowej sieci 4G. Wersja zaprezentowana podczas przemówienia Pula Otellini’ego wykorzystywała technologię HSPA. Jednak LG zaznacza, że funkcje telefonu GW990 można rozszerzyć o obsługę technologii Long Term Evolution (LTE).

Obraz
© (fot. LG)

„Platforma Intel Moorestown stanowi doskonały przykład nowatorskiej technologii, która oferuje wysoką wydajność przy niezwykle niskim poziomie zużycia energii” — powiedział Anand Chandrasekher, wiceprezes i dyrektor działu Ultra Mobility Group w firmie Intel. „Połączenie szybko rozwijających się technologii bezprzewodowej łączności szerokopasmowej z platformą Moorestown sprawi, że telefony inteligentne, takie jak LG GW990, będą wyposażone w nowe, bogate możliwości korzystania z Internetu, typowe dla komputerów PC”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)