Sony prezentuje prototypy głośników nowej generacji

Sony prezentuje prototypy głośników nowej generacji

Sony prezentuje prototypy głośników nowej generacji
Źródło zdjęć: © Sony
11.09.2008 11:00, aktualizacja: 11.09.2008 11:26

Na specjalnym pokazie zorganizowanym w Tokio przez koncern Sony, zaprezentowano dwa prototypy głośników nowej generacji w kształcie długich, szklanych rur. Jeszcze nie wiadomo, czy wejdą do seryjnej produkcji.

Podobnie do zaprezentowanych pod koniec maja głośników Soutina, sercem systemu jest specjalna membrana podłączona do długiej, szklanej tuby. Wywołana w skutek wibracji membrany fala dźwiękowa podróżuje przez tubę, a następnie zaczyna się rozchodzić równomiernie w zakresie 36. stopni. Oznacza to, że w każdym miejscu pomieszczenia, w którym znajduje się głośnik wrażenia dźwiękowe są dokładnie takie same.

Obraz
© Głosniki Soutina(fot. Sony)

Jeden z prototypowych głośników Sony o nazwie Hibiki wygląda jak stylowy żyrandol, został bowiem zaprojektowany do montażu na suficie. Drugi głośnik o nazwie Kanade, jest bardzo podobny do zaprezentowanej wcześniej Soutiny, jednak mniejszy od niej. Został wyposażony dodatkowo w odtwarzacz audio. Jak zapewniają przedstawiciele Sony, praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić oba egzemplarze do produkcji. Do tej pory nie podjęto jednak takiej decyzji.

Obraz
© Głośnik Hibiki (fot. Sony)
Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)