CES 2010: Intel prezentuje 32‑nanometrowe procesory

Intel zaprezentował dziś na targach Consumer Electronics Show 2010 w Las Vegas nową rodzinę procesorów Core. Procesory Intel Core i7, i5 oraz i3 wyprodukowane zostały w 32-nanometrowym procesie technologicznym.

CES 2010: Intel prezentuje 32-nanometrowe procesory

07.01.2010 | aktual.: 08.01.2010 10:18

Intel przedstawił na targach CES 201. ponad 25 procesorów, kontrolerów sieci bezprzewodowej i chipsetów, w tym nowe procesory Intel Core i7, i5 i i3, chipsety Intel 5 Series oraz kontrolery Intel Centrino Wi-Fi i WiMAX z nowymi funkcjami Intel My WiFi.
"Po raz pierwszy w historii firmy nowa rodzina procesorów Intela będzie od razu dostępna na masowym rynku w każdym przedziale cenowym komputerów" - powiedział Sean Maloney, wiceprezes i dyrektor generalny Intel Architecture Group.

Intel poinformował, że producenci komputerów mają zaoferować ponad 40. modeli komputerów przenośnych i stacjonarnych, a także 200 modeli urządzeń wbudowanych (np. bankomatów, cyfrowych ekranów) bazujących na nowych układach.

Obraz
© (fot. Intel)

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli nowych procesorów (taktowanie, ceny w dolarach) można znaleźć w oficjalnym komunikacie firmy w tej sprawie: "Intel Unveils All New 2010 Intel Core Processor Family, który znajduje się tutaj".

Rodzina 2010 Intel Core - co to oznacza?

Zaprezentowane procesory są wytwarzane w 32-nm procesie technologicznym, który obejmuje drugą generację tranzystorów z metalową bramką o wysokiej stałej dielektrycznej (high-k). Technologia ta, obok innych rozwiązań, przyczynia się do zwiększenia szybkości komputera przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.

Nowa rodzina 2010 Intel Core integruje grafikę z procesorem przeznaczonym na rynek masowy. Za sprawą technologii Intel HD Graphics procesory zapewniają możliwość płynnego odtwarzania wideo wysokiej rozdzielczości (HD). Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z własnej karty graficznej mogą skorzystać z funkcji Intel Switchable Graphics, która umożliwia automatyczne przełączanie pomiędzy grafiką zintegrowaną a oddzielną kartą graficzną - bez konieczności ponownego uruchomienia systemu.

Źródło artykułu:idg.pl
wiadomościprocesorintel
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)