CES 2010: Innowacyjne produkty ASUS

CES 2010: Innowacyjne produkty ASUS

CES 2010: Innowacyjne produkty ASUS
06.01.2010 11:08, aktualizacja: 07.01.2010 12:50

Prezes firmy ASUS, Jonney Shih, zaprezentował najnowsze projekty, wśród których znalazły się: notebook ASUS NX90 zaprojektowany przez Davida Lewisa oraz netbook Eee PC Seashell Karim Rashid Collection. Prezes Shih przedstawił także trzy prototypowe urządzenia zainspirowane filozofią Waveface - wizją cyfrowego życia.

Owe urządzenia powstały z myślą o mobilności i wykorzystaniu funkcji dostępnych w Internecie („przetwarzanie w chmurze”), odzwierciedlając ideę „zobacz tylko to, czego potrzebujesz wtedy, gdy tego potrzebujesz”, która przyświeca Waveface. W uznaniu innowacyjności firmy ASUS pięć jej produktów zostało wyróżnionych nagrodami CES 201. Innovations Design and Engineering Awards. Są to: karta graficzna MATRIX GTX285/HTDI/1GD3, Disney Netpal by ASUS (Eee PC MK90H), monitor LCD MS246H, ruter RT-N16 oraz wideofon Videophone Touch AiGuru SV1T.

Notebook NX90 Bang & Olufsen ICEpower
Opracowany przez Davida Lewisa, wielokrotnie nagradzanego głównego projektanta firmy B&O, NX9. jest studium delikatnych kontrastów, pięknie łączącym gładkie, aluminiowe pokrycie obudowy wraz z podpórką pod nadgarstki z matowoczarną klawiaturą i dwoma panelami dotykowymi. Dwa głośniki z technologią ICEpower zostały rozmieszczone po bokach ekranu, dodatkowo unikatowa technologia Sonic Focus zapewnia wysoką jakość dźwięku. NX90 oferuje również wyjątkowy sposób interakcji z systemem: dwie płytki dotykowe współpracują z oprogramowaniem Rotation Desktop, umożliwiając intuicyjne sterowanie jak w konsoli didżejskiej.

Obraz
© (fot. Asus)

Eee PC Seashell Karim Rashid Collection
Eee PC Seashell Karim Rashid Collection jest urzeczywistnieniem wizji Karima dotyczącej pracy z komputerem –. bardziej emocjonalnej, indywidualnej i stylowej. Wpływ inspiracji Karima jest zauważalny w każdym centymetrze tych ultracienkich i lekkich netbooków: od falujących wzorów na obudowie po zaawansowane, miękkie w dotyku materiały. Stylowe kolory Hot Pink i Coffee Brown wyróżniają się wśród innych netbooków.

Obraz
© (fot. Asus)

ASUS ROG G73Jh: notebook dla graczy*ASUS ROG G73Jh: notebook dla graczy* ROG G73Jh jest stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie graczy na zaawansowaną technicznie mobilną maszynę do gier. Jego wnętrze kryje najnowszy procesor Intel Core i7. układ graficzny ATI Radeon HD5870 zgodny z DirectX 11, maksymalnie 8 GB pamięci systemowej DDR3 i 8-kanałowy dźwięk HD zgodny z EAX 4.0. Notebook dysponuje funkcjami przetaktowania procesora w locie i oświetlenia otoczenia, ponadto ma 1 TB miejsca na dysku.

Obraz
© (fot. Asus)

ASUS został także laureatem pięciu nagród CES 201. Innovations Design and Engineering Awards Grono niezależnych projektantów, inżynierów i przedstawicieli mediów wybrało następujące produkty firmy ASUS na laureatów nagród Innovations Design and Engineering Awards:

Karta graficzna ASUS MATRIX GTX285/HTDI/1GD3

ASUS MATRIX GTX285/HTDI/1GD3 jest specjalnie zaprojektowaną kartą graficzną, która idealnie łączy sprzęt i oprogramowanie w celu uzyskania 14-procentowego wzrostu wydajności i 12-procentowego zwiększenia efektywności chłodzenia. Urządzenie oferuje także nowatorskie narzędzie iTracker2 do dokładnego ustawiania taktowania pamięci i aplikację do odzyskiwania VBIOS-u, dzięki którym gracze mają pełną kontrolę nad kartą graficzną.

Disney Netpal by ASUS (Eee PC MK90H)
W komputerze Disney Netpal by ASUS (Eee PC MK90H) inżynierowie ASUSa połączyli zaawansowaną technologię z wzornictwem przemysłowym, tworząc produkt przyjazny dzieciom i wyposażony w oprogramowanie ułatwiające naukę, system rodzicielskiej kontroli oraz w ciekawe gry.

Ultracienki monitor LCD ASUS Designo MS246H
Lśniące, geometryczne wzornictwo monitora MS246. o grubości zaledwie 16,5 mm łączy proste linie i eleganckie krzywizny, oferując zarazem doskonałe parametry techniczne takie jak rozdzielczość Full HD 1080p, czas reakcji w szarości wynoszący 2 ms, kontrast 50000:1 i niezwykłą podpórkę w kształcie pierścienia z technologią Ergo-Fit ułatwiającą ustawianie nachylenia.

Bezprzewodowy ruter ASUS RT-N16
RT-N1. jest bardzo wydajnym ruterem gigabitowym zgodnym z IEEE 802.11n, w którym zastosowano technologię MIMO zapewniającą przepustowość WLAN do 300 Mb/s w niezwykle łatwym do skonfigurowania produkcie.

Wideofon ASUS Videophone Touch AiGuru SV1T
AiGuru SV1. jest pierwszym wideofonem z dużym, 7-calowym ekranem dotykowym, dzięki któremu wprowadzanie znaków jest znacznie szybsze, a wykonywanie rozmów wideo zdecydowanie bardziej intuicyjne i zabawne.

Podczas CES 201. przedstawione będą trzy prototypowe produkty Waveface:

Waveface Casa
Waveface Casa to duży, panoramiczny ekran, który pełni rolę zarówno centrum rozrywki, jak i portalu internetowego. Gdy nie jest używany, elastyczny, ozdobny pokrowiec zasłania większość ekranu, eksponując jedynie niewielkie obszary, na których pojawiają się informacje zależne od kontekstu.

Obraz
© (fot. Asus)

Waveface Light
Wyposażony w dotykowy ekran i oprawiony miękkim, elastycznym materiałem Waveface Light jest interfejsem dla „chmury”, który może być używany w typowej konfiguracji ekran-klawiatura albo jako samodzielny, płaski tablet.

Obraz
© (fot. Asus)

Waveface Ultra
Wyjątkowo przenośne urządzenie, które można przymocować do nadgarstka. Waveface Ultra zapewnia dostęp do informacji i usług w dowolnym miejscu i czasie. Jego wyświetlacz można spłaszczyć, uzyskując większe pole widzenia.

Obraz
© (fot. Asus)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)