Ily - telefon stacjonarny nowej generacji

Strona głównaIly - telefon stacjonarny nowej generacji
10.07.2015 09:53
Ily - telefon stacjonarny nowej generacji
Źródło zdjęć: © chip.pl

Telefony stacjonarne to już rzadkość we współczesnych domach. Raczej korzystają z nich firmy lub osoby starsze, które obawiają się trudnych w obsłudze smartfonów. Ily jest ciekawą alternatywą łączącą w sobie proste użytkowanie z funkcjonalnością nowych technologii.

Ily może okazać się interesujący głównie dla rodzin z małymi dziećmi, których dziadkowie mieszkają zbyt daleko, by często je odwiedzać. Chociaż w dzisiejszych czasach mamy mnóstwo możliwości podtrzymywania kontaktów na odległość (Facebook, Skype, wideorozmowy w smartfonach) to nie są to do końca proste rozwiązania - zwłaszcza dla osób nieobeznanych z komputerami czy smartfonami.

Ily ma prostą konstrukcję - przypomina grubszy tablet z 8-calowym ekranem, głośnikiem i poręczną, bezprzewodową słuchawką. Do działania wymaga połączenia z siecią WiFi. Jego głównym zadaniem jest przeprowadzanie wideopołączeń. Wystarczy wybrać z ekranu zdjęcie kontaktu, by rozpocząć rozmowę w trybie głośnomówiącym lub z wykorzystaniem słuchawki. Co ciekawe nasz rozmówca niekoniecznie musi posiadać drugiego Ily. Równie dobrze może też korzystać z dedykowanej smartfonom aplikacji (działającej na iOS i Androidzie).

Oprócz wideorozmowy można też prowadzić zwykłe połączenia audio, wysyłać zdjęcia, czy notatki lub obrazki sporządzone bezpośrednio na ekranie urządzenia. Interfejs ma być łatwiejszy w obsłudze niż na przeciętnym tablecie - głównie z uwagi na to, że nie znajdziemy tu żadnych dodatkowych aplikacji. Nie ma nawet przeglądarki internetowej - tylko absolutne minimum wymagane do kontaktu.

Co ciekawe Ily pozwala się przyłączyć również do standardowej sieci telefonicznej dzięki czemu starsze osoby mogą go w dalszym ciągu używać jak tradycyjny aparat stacjonarny. Urządzenie można już zamówić w przedsprzedaży za cenę 199 dolarów.

Zobacz także: Czy komórki w Polsce są drogie?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sprzedaż Apple Watch leci na łeb na szyję

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)