CenterNet podpisał umowę o roamingu krajowym

CenterNet podpisał umowę o roamingu krajowym

05.08.2008 19:15, aktual.: 06.08.2008 09:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CenterNet, operator komórkowy należący do giełdowego NFI Midas, podpisał z PTK Centertel umowę o roamingu krajowym.

Podpisana umowa wprowadza zasady współpracy i rozliczeń z tytułu korzystania z sieci i usług PTK Centertel oraz wymiany ruchu międzysieciowego. Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania i przewiduje dwa etapy w procesie budowania relacji biznesowych CenterNet z PTK Centertel.

W I fazie działalności CenterNet będzie korzystał z sieci Centertel w oparciu o model MVNO/MVNE z przewidzianą ścieżką migracji do drugiego etapu - modelu roamingu krajowego. Na przyjęte w umowie modele współpracy wpływ miały m.in. zobowiązania nałożone na CenterNet przez UKE w decyzji o przydziale częstotliwości, wyznaczające określone w niej tempo rozwoju własnej sieci.

Umowa została zawarta na okres 5 lat z zastrzeżeniem przedłużenia jej obowiązywania na czas nieoznaczony, o ile nie zostanie wypowiedziana. Wartość umowy zależna jest od tempa rozwoju własnej sieci oraz wielkości ruchu wychodzącego/przychodzącego do/od użytkowników CenterNet w sieci Centertel, któremu przyporządkowana została określona stawka rozliczeniowa w zależności od rodzaju tego ruchu.

CenterNet minimalną wartość umowy szacuje na kwotę około 100 mln złotych (wartość świadczeń na okres 5 lat).

CenterNet wygrał 2. października 2007 roku przetarg na częstotliwości 1800 MHz. Pierwotne plany zakładały start już w maju 2008 roku pod dwiema markami - jedną z nich miała być brytyjska _ Extreme _. 20. grudnia 2007 roku firma podpisała list intencyjny z Centertelem, jednak ostateczna umowa została podpisana dopiero teraz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także