Polskie 5G: rząd podpisał porozumienie m.in. z Orange i T‑Mobile

Polskie 5G: rząd podpisał porozumienie m.in. z Orange i T-Mobile
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Oskar Ziomek

28.10.2019 18:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polskie 5G to spółka, która ma powstać w wyniku porozumienia Ministerstwa Cyfryzacji, Polskiego Funduszu Rozwoju, firmy Exatel, Orange, T-Mobile oraz Polkomtel. Zajmie się pracami nad uruchomieniem 5G w naszym kraju.

Spółka Polskie 5G będzie odpowiedzialna za budowę infrastruktury 5G w Polsce. Pierwsze informacje o podpisaniu przez rząd porozumienia w tej sprawie pojawiły się na Twitterze Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, na co zwraca uwagę wyborcza.pl.

Rzeczpospolita dotarła tymczasem do dokumentu, z którego wynika, że wymienione firmy rozpoczną współpracę w celu przeprowadzenia analizy biznesowej stosownych modeli wdrożenia technologii 5G w Polsce w oparciu o pasmo 700 MHz do budowy jednolitej infrastruktury w standardzie 5G.

Jak sugeruje Paweł Borys, celem prac Polskiego 5G ma być nie tylko stworzenie technicznego zaplecza do realizacji połączeń 5G. Firmy będą także pracować nad bezpieczeństwem i wypracowaniem niskich cen usług dzięki synergiom wspólnej infrastruktury. Polski Fundusz Rozwoju jest zaangażowany doradczo, jednak nie wyklucza się także finansowego udziału w projekcie w przyszłości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (156)