CenterNet przejmie operatora VoIP i MVNO

CenterNet przejmie operatora VoIP i MVNO

01.10.2009 19:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CenterNet kupi od Mediatela operatora MVNO - Telepin Mobi - oraz klientów Telepin, operatora świadczącego tanie połączenia zagraniczne w technologii VoIP. Wartość transakcji to 3 mln zł.

Warunkiem zawarcia transakcji jest:
• zawarcie pomiędzy Mediatelem, Elterixem (spółka zależna Mediatela, faktyczny sprzedającym _ telepin _) oraz CenterNet umowy o współpracy, która będzie regulowała wzajemne zobowiązania stron w procesie sprzedaży kart Telepin i Telepin Mobi oraz świadczenia usług telekomunikacyjnych w oparciu o WSP przez CenterNet do czasu rozliczenia ceny sprzedaży, czyli do 31. grudnia 2011 roku,
• złożenia przez Mediatel oświadczenia o zobowiązaniu do przeniesienia praw i obowiązków Mediatela na CenterNet wynikających z umowy z MNI.

_ Celem zawarcia umowy jest przejęcie przez CenterNet funkcjonującej na rynku marki Telepin oraz jej dynamiczny rozwój. Model biznesowy CenterNet pozwala na rozwój usług związanych z marką "Telepin". Umowa stanowi kolejny krok w realizacji strategii CenterNet zmierzającej do rozbudowy i umacniania kompetencji nowego infrastrukturalnego operatora komórkowego w Polsce, a w szczególności dostarczania sprofilowanych usług do wybranych społeczności _ - napisano w komunikacie.

Telepin mobi działa jako MVNO w sieci Centertela w oparciu o platformę MVNE należącą do MN I. Ma stabilną bazę około 3 tys. regularnie doładowujących użytkowników. Mediatel zawiesił jednak w sierpniu rozwój tego operatora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)