Mediatel chce przejąć CenterNet

Mediatel chce przejąć CenterNet

Mediatel chce przejąć CenterNet
17.03.2010 02:18, aktualizacja: 17.03.2010 09:39

Mediatel, należący do NFI Magna Polonia, udziałowca Info-TV-FM, chce przejąć od NFI Midas CenterNet. Transakcja ma wartość szacowaną przez obie strony na 260 mln zł.

Transakcja ma mieć charakter wymiany akcji. NFI Midas ma dostać w zamian za 100% udziałów w CenterNecie 65,96% udziałów w Mediatelu. Kurs wymiany to nie mniej niż 15 zł za jedną akcję Mediatela z prawie 4,3 mln. W chwili pisania tej wiadomości giełdowy kurs Mediatela to 12,33 zł.

_ Mediatel uprawniony jest do przeprowadzenia due dilligence spółki CenterNet w pełnym zakresie w okresie 14 dni od dnia zawarcia niniejszej umowy _ - napisał w komunikacie NFI Magna Polonia.

Aby umowa doszła do skutku, zgody muszą wyrazić jeszcze walne zgromadzenia akcjonariuszy NFI Magna Polonia i rada nadzorcza NFI Midas. Zgodę musi wyrazić także UOKiK. Strony na wszystkie czynności potrzebne do sfinalizowania transakcji dają sobie pół roku.

NFI Magna Polonia oraz Mediatel będą uprawnione do odstąpienia od umowy w terminie do 31. maja jeżeli m.in. w wypadku, kiedy w wyniku przeprowadzonego due dilligence wycena akcji CenterNet dokonana przez Mediatel lub na zlecenie Mediatel będzie niższa od ceny określonej w umowie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)