Bravia jak dzieło sztuki

Bravia jak dzieło sztuki
Źródło zdjęć: © Sony

23.04.2008 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizory z serii BRAVIA™ E4000 pozwalają wyrazić duszę
artysty i wyświetlają dzieła sztuki. Najnowsza seria telewizorów
BRAVIA™ dowodzi, że nieużywany w danej chwili odbiornik nie musi być
nudnym, czarnym prostokątem zajmującym miejsce w pokoju

Charakteryzujące się wyjątkową jakością obrazu telewizory z serii BRAVIA™ E4000 pozwalają wyrazić duszę artysty i wyświetlają dzieła sztuki. Najnowsza seria telewizorów BRAVIA™ dowodzi, że nieużywany w danej chwili odbiornik nie musi być nudnym, czarnym prostokątem zajmującym miejsce w pokoju.

Telewizory 32-calowe i 40-calowe wyświetlają obraz o rozdzielczości Full HD i są wyposażone w podstawę, ale mogą być również zawieszone na ścianie, stając się integralną częścią pomieszczenia obok innych dzieł sztuki. Dostępny jest także mniejszy model 26-calowy (który również można zawiesić na ścianie), znakomicie nadający się do umieszczenia na przykład na biurku, obok zdjęć rodzinnych.

Obraz
© Bravia E4000 (fot. Sony)

Modele są dostępne w czterech opcjach kolorystycznych, które pozwalają dopasować urządzenie zarówno do wnętrz urządzonych tradycyjnie jak i nowocześnie: czarnej, srebrnej (metalicznej), perłowej i brązowej (orzech).
Seria E4000 umożliwia korzystanie z trybu obrazu (Picture Frame Mode), który pozwala wyświetlać na ekranie ulubione obrazy, w zależności od nastroju użytkownika lub wystroju pomieszczenia. Tryb obrazu pozwala wykorzystać ekran telewizora zarówno podczas spotkań towarzyskich, jak i w chwilach relaksu.

Domyślnie można wybrać jedno z sześciu dzieł sztuki zapisanych w pamięci telewizora. Należą do nich zarówno przepiękne pejzaże, pop art, jak i "Pole zbóż z cyprysami" van Gogha. Obrazy są wyświetlane w pełnej rozdzielczości HD i charakteryzują się ciepłymi kolorami oraz wyjątkową szczegółowością. Jasność obrazu jest zredukowana tak, aby wyświetlony obraz przypominał rzeczywiste dzieło sztuki.

Tryb obrazu może być również wykorzystywany do wyświetlania ulubionych fotografii, na przykład portretów rodzinnych lub zdjęć z niezapomnianych wakacji. Obrazy można wyświetlać przy użyciu dowolnego urządzenia pamięci USB. Urządzenie jest umieszczane w mało widocznym miejscu, w gnieździe z boku urządzenia.

Telewizor działający w trybie obrazu pobiera 35% mniej energii niż w trakcie oglądania telewizji. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej energii, odbiorniki są wyposażone w wyłącznik czasowy, który po wskazanym przez użytkownika czasie przełącza urządzenie z trybu obrazu w tryb oczekiwania. Aktualna seria BRAVIA™ charakteryzuje się też najniższym zużyciem energii spośród wszystkich telewizorów firmy Sony — w trybie oczekiwania urządzenia z serii E4000 pobierają zaledwie 0,19 W mocy.

Największy, 40-calowy model z tej serii jest wyposażony w technologię x.v.Colour, która umożliwia wyświetlanie rozszerzonej, bardziej realistycznej palety kolorów (przy użyciu zgodnych z tą technologią źródeł sygnału). Model ten umożliwia również korzystanie z trybu PhotoTV HD, który gwarantuje wyświetlanie wyjątkowo realistycznych obrazów za pomocą podłączonego cyfrowego aparatu fotograficznego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)