Telewizory 3D Sony Bravia HX800

Telewizory 3D Sony Bravia HX800

Telewizory 3D Sony Bravia HX800
Źródło zdjęć: © Sony
01.07.2010 16:15

Wyposażone w technologię 3D modele Sony Bravia HX800 są już w sprzedaży. Obok wysokiej jakości obrazu w trójwymiarze wyróżnia je rozdzielczość Full HD, wyjątkowe wzornictwo, zaawansowane technologie oraz wysokiej jakości podzespoły.

Telewizor Sony Bravia HX80. wyświetla obrazy w formacie Full HD 1920x1080 pikseli, a zastosowanie w nim Bravia Engine 3 zapewnia dużą szczegółowość, optymalny kontrast i dobre odwzorowanie barw. Dzięki czujnikowi oświetlenia obraz dostosowuje się do warunków panujących w naszym salonie.

Obraz
© (fot. Sony)

Telewizory Sony Bravia HX80. oferują możliwość oglądania obrazu 3D przy wykorzystaniu technologii podświetlenia Dynamic Edge LED z lokalnym wygaszaniem oraz opracowanego przez Sony Motionflow 200Hz PRO z funkcją Image Blur Reduction (wyostrzania obrazu).

Aby cieszyć się kolekcją filmów 3D, korzystać z oferty stacji telewizyjnych oraz konwertować obraz 2. na 3D wystarczy, że do telewizora Sony Bravia serii HX800 podłączymy oddzielny nadajnik i aktywne okulary (Active Shutter).

Aktywne okulary TDG-BR100. wyposażono w elastyczne zauszniki oraz regulowane noski. Długa żywotność baterii (do 100 godzin) umożliwia obejrzenie w trójwymiarze do 50 pełnometrażowych filmów. Firma Sony przygotowała także aktywne okulary w mniejszym rozmiarze oraz w dwóch wersjach kolorystycznych - różowej i niebieskiej.

Aktywne okulary z soczewkami ciekłokrystalicznymi odbierają sygnał z telewizora za pośrednictwem nadajnika synchronizacji 3. i na ułamek sekundy wyłączają jedną z soczewek, tak aby w danej chwili tylko jedno oko oglądało obraz w jakości Full HD. Przepuszczając światło dzienne, okular zamykany jest tylko na sygnał wychodzący bezpośrednio z telewizora. W efekcie powstaje realistyczne wrażenie głębi. Współpraca odbiornika z okularami Sony chronią oczy przed migotaniem odtwarzanego obrazu.

Do prawidłowego działania okularów 3. niezbędny jest nadajnik podczerwieni TMR-BR100 podłączany za pomocą łącza USB bezpośrednio do telewizora.

Orientacyjne wartości:

- Telewizor 40’’(102 cm), Sony Bravia serii HX800 ok. 7 000 zł
- Aktywne okulary Active Shutter TDG-BR100B – ok. 450 zł
- Nadajnik podczerwieni TMR-BR100 – ok. 220 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)