Nowy telewizor 3D Full LED Sony Bravia HX95

Nowy telewizor 3D Full LED Sony Bravia HX95
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.12.2012 14:38, aktual.: 04.03.2013 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony prowadza na polski rynek swój najnowszy model telewizora 3D: Bravia HX95. Telewizor wyposażony w technologię X-Reality Pro będzie dostępny w rozmiarach 55 i 65 cali i jest w pełni przystosowany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

Sony Bravia HX9. to telewizor z pełnym podświetleniem Full LED, które umożliwia bardzo precyzyjne kontrolowanie ciemny i jasnych obszarów obrazu, a także podniesienie kontrastu. Dodatkowo, rozwiązanie takie przyczynia się do ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Telewizor wyposażono w technologię opartą o procesor obrazu X-Reality Pro, któreego zadaniem jest poprawianie ostrości szczegółów - także w obrazach 3D. Bravia HX95 daje także możliwość oglądania telewizji hybrydowej (HbbTV) – czyli połączenia cyfrowej telewizji naziemnej z Internetem. Rozszerza ona możliwości dotychczasowej telewizji o dodatkowe treści. HbbTV umożliwia zatem oglądania programu i równoczesne korzystanie z treści internetowych skorelowanych z programem i to bez przerywania oglądanej audycji. W zależności od audycji mogą to być np. biografie aktorów, dodatkowe informacje o prezentowanych scenach, szczegółowe opisy miejsca akcji i wiele innych, zależnych tylko od twórców danego programu.

Sony HX9. wyposażono także w bezprzewodowy dostęp do internetu za pośrednictwem wbudowanego modułu Wi-Fi. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do portalu Sony Entertainment Network, czyli niczego innego jak Smart TV w wydaniu Sony. Portal ten daje dostęp między innymi do bezpłatnych filmów, programów na żądanie, czy popularnych serwisów jak TVP.pl, ipla, TVN Playr, AXN i wielu innych. Dostępna jest także przeglądarka internetowa oraz aplikacje takie jak Skype, Facebook, Twitter i YouTube.

Telewizor ma minimalistyczną sylwetkę, a podstawa wykonana z aluminium pozwala na umieszczenie telewizora na niskim meblu i stworzenie optymalnych warunków oglądania przez odchylenie ekranu o 6°.

Ceny: model 55-cali to wydatek około 13.500 zł, a modeł 65-cali to koszt około 22.500 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także