Bogaty w funkcje projektor Acer H7531D

Bogaty w funkcje projektor Acer H7531D
Źródło zdjęć: © Acer

13.12.2010 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer zaprezentował nowy projektor H7531D wyposażony w przetwornik obrazu o podstawowej rozdzielczości Full HD (1080p) i formacie 16:9, a także w funkcje zaprojektowane z myślą o ułatwieniu użytkowania i zwiększeniu uniwersalności urządzenia

W projektorze zastosowano technologię DynamicBlack, która dynamicznie optymalizuje poziom czerni dla każdej sceny bez zmieniania jasności obrazu, co ma się przekładać na wyraźniejszy obraz i pozwalać na uzyskanie współczynnika kontrastu nawet 40000:1. Model H7531 wyposażono w lampę o jasności do 2000 lumenów ANSI, dzięki czemu urządzenie powinno poradzić sobie z wyświetlaniem wyraźnego obrazu nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach.

Obraz
© (fot. Acer)

Acer w projektorze zastosował również technologie zwiększające dokładność odwzorowania barw oraz ostrość, między innymi Acer ColorBoost II+, dzięki której uzyskamy bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Z biegiem czasu, jakość kolorów wyświetlanych przez tradycyjne projektory może ulegać pogorszeniu, wskutek czego obraz nabiera żółtego lub zielonego zabarwienia. W celu zapewnienia niezmiennej jakości obrazu nawet po długim okresie eksploatacji, w projektorach Acer są obecnie stosowane technologie ColorSafe II oraz DLP, a także funkcja kompensowania kolorów w układzie optycznym. Dzięki temu, jak zapewnia producent, odwzorowanie barw praktycznie nie pogarsza się z biegiem czasu.

Projektor H7531. wyposażono w dwa porty HDMI oraz funkcję True 24p zapewniającą optymalną ostrość podczas odtwarzania filmów. Dzięki kolejnej funkcji - kompensacji barwy ekranu, projektor H7531D może odwzorować odcienie nawet wtedy, gdy obraz nie jest wyświetlany na tradycyjnym, białym ekranie. Wystarczy w menu urządzenia wybrać kolor ściany, a projektor automatycznie dostosuje zabarwienie wyświetlanego obrazu.
W urządzeniu nie zabrakło również funkcji pionowej korekcji zniekształcenia trapezowego - ręcznej oraz automatycznej. Pozwala to na skompensowanie zniekształceń spowodowanych skierowaniem projektora w górę lub w dół. Dzięki temu, obraz na ekranie jest zawsze prostokątny, niezależnie od kąta w pionię, pod jakim ustawiono projektor w stosunku do ekranu. Projektor H7531. jest też wyposażony w funkcję automatycznie odwracającą obraz, gdy urządzenie jest zamontowane na suficie. Funkcja ta współpracuje z czujnikiem położenia, dzięki czemu automatycznie wykrywa, że projektor jest zamontowany pod sufitem, i natychmiast obraca obraz, zapewniając jego prawidłową orientację na ekranie.

Dzięki funkcji dekodowania napisów (closed captions), projektor H7351. może wyświetlać napisy dialogowe oraz inne informacje tekstowe zawarte w sygnale wideo. Funkcja jest pomocna dla osób niedosłyszących, jak również może być bardzo przydatna przy nauce języków obcych.

Oprócz lampy o trwałości do 400. godzin, przyczyniającej się do obniżenia kosztów eksploatacji i pozwalającej na długotrwałe użytkowanie, projektor H7531D jest wyposażony w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która zmniejsza pobór mocy w trybie gotowości. Ponadto, gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO, w którym pobór mocy jest mniejszy o 20 proc. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem narzędziowym Acer ePower Management umożliwiającym konfigurowanie ustawień oszczędzania energii.

Nowy projektor o rozdzielczości Full HD wyróżnia się także cichą pracą, tylko 2. dB w trybie ECO (30 dB w trybie standardowym), a ponadto jest wyposażony w głośnik pozwalający na odtwarzanie dźwięku podczas wyświetlania filmów.

Projektor H7531D jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin. Cena projektora wynosi 4 699 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)