Nowy projektor Full HD Acer

Nowy projektor Full HD Acer
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.02.2012 14:39, aktual.: 13.02.2012 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer zaprezentował nowy projektor H7531D, który wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD.

Funkcje poprawiające obraz

Projektor H7531. jest również wyposażony w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Z biegiem czasu, jakość kolorów wyświetlanych przez tradycyjne projektory może ulegać pogorszeniu, wskutek czego obraz nabiera żółtego lub zielonego zabarwienia. W celu zapewnienia niezmiennej jakości obrazu nawet po długim okresie eksploatacji, w projektorach Acer są stosowane technologie ColorSafe II oraz DLP, a także funkcja kompensowania kolorów w układzie optycznym. Dzięki temu odwzorowanie barw praktycznie nie pogarsza się z biegiem czasu.

Oprócz rozdzielczości Full HD (1080p), atutami projektora H7531. są dwa porty HDMI pozwalające na podłączanie źródeł cyfrowego sygnału oraz funkcja True 24p, zapewniająca optymalną ostrość kinowych filmów. Pionowa korekcja zniekształcenia trapezowego, ręczna oraz automatyczna, poszerza możliwości instalowania projektora w domu. Funkcja ta pozwala na skompensowanie zniekształceń spowodowanych skierowaniem projektora w górę lub w dół. Dzięki temu, obraz na ekranie jest zawsze prostokątny, niezależnie od miejsca, w którym ustawiono projektor. Projektor H7531D jest też wyposażony w funkcję automatycznie odwracającą obraz, gdy urządzenie jest zamontowane na suficie. Funkcja ta współpracuje z czujnikiem położenia, dzięki czemu automatycznie wykrywa, że projektor jest zamontowany pod sufitem, i natychmiast obraca obraz.

Dzięki funkcji dekodowania napisów (closed captions), projektor H7351. może wyświetlać napisy dialogowe oraz inne informacje tekstowe zawarte w sygnale wideo. Model H7531D posiada także funkcję PIP (picture in picture), która umożliwia wyświetlenie obrazu z dwóch źródeł na jednym ekranie.

Oszczędność energii

Oprócz lampy o trwałości do 400. godzin projektor H7531D jest wyposażony w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która w istotny sposób zmniejsza pobór moc w trybie gotowości. Ponadto, gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO, w którym pobór mocy jest mniejszy o 20 proc. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem narzędziowym Acer ePower Management umożliwiającym konfigurowanie ustawień oszczędzania energii.

Nowy projektor o rozdzielczości Full HD wyróżnia się także cichą pracą, tylko 2. dB w trybie ECO (30 dB w trybie standardowym), a ponadto jest wyposażony w głośnik pozwalający na odtwarzanie dźwięku podczas wyświetlania filmów. Acer wyposaża również swoje projektory w przycisk Empowering key, po naciśnięciu którego można łatwo konfigurować obraz, ustawienia urządzenia oraz funkcję wyświetlania informacji o czasie.

Gwarancja i cena

Projektor H7531. jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin. Wszystkie projektory Acer posiadają wygodną gwarancje w standardzie door-to-door dostawa i odbiór projektora z serwisu przez kuriera na koszt Acer.

Cena projektora wynosi 4299 zł brutto.

Specyfikacja techniczna:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)