Domowy projektor 3D HD: Acer H5360BD

Domowy projektor 3D HD: Acer H5360BD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.03.2012 11:28, aktual.: 28.03.2012 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer wprowadza do sprzedaży nowy projektor Acer H5360BD o rozdzielczości HD (720p). Urządzenie jest wyposażone w technologię DLP 3D Ready oraz interfejs HDMI 1.4a 3D pozwalający na pełne wykorzystanie możliwości wyświetlania stereoskopowego obrazu.

Uzyskanie trójwymiarowego obrazu jest możliwe dzięki technologii DLP 3. Ready, która wykorzystując dużą częstotliwość odświeżania (120 Hz) nadaje głębię wyświetlanym obrazom.

Ponadto, nowy projektor H5360BD jest wyposażony w interfejs HDMI 1.4. pozwalający na wyświetlanie obrazu 3D o rozdzielczości Full HD. Aby cieszyć się stereoskopowymi multimediami wystarczy podłączyć projektor do odtwarzacza Blu-ray Disc, konsoli do gier, lub komputera z kartą graficzną 3D.

Podstawowa rozdzielczość obrazu to 720. (1280 x 720), a jego format to 16:9. Jakość wyświetlanego obrazu jest dodatkowo poprawiona przez funkcję True 24p. Dzięki niej, projektor może wyświetlać obraz o rozdzielczości 1080p z prędkością 24 klatek na sekundę, a tym samym zapewnia optymalną ostrość kinowych filmów.

Jasność 250. lumenów ANSI oraz współczynnik kontrastu 3200:1 pozwalają na uzyskanie czystego obrazu o wyraźnych szczegółach. Dodatkowo, projektor jest wyposażony we wbudowany głośnik.

Projektor H5360BD jest wyposażony w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Dzięki niej uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Ponadto, funkcja Acer eView Management automatycznie dostosowuje jasność odpowiednio do rodzaju obrazu.

Dzięki funkcji kompensacji barwy ekranu, projektor może wierne odwzorować odcienie nawet wtedy, gdy obraz jest wyświetlany na kolorowych ścianach. Wystarczy, że w menu OSD użytkownik wybierze kolor ściany, a projektor inteligentnie dostosuje zabarwienie wyświetlanego obrazu.

Dzięki korekcji zniekształcenia trapezowego w pionie, aż o 40°, można łatwo zniwelować zniekształcenia spowodowane skierowaniem projektora w górę lub w dół i uzyskać prostokątny obraz niezależnie od miejsca, w którym stoi projektor. Projektor H5360BD jest też wyposażony w automatyczną korekcję zniekształcenia trapezowego, która dodatkowo ułatwia ustawianie urządzenia.

Projektor H5360BD jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin. Cena projektora H5360BD wynosi 2 969 zł brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)