Piko projektor Acer C112

Piko projektor Acer C112

Piko projektor Acer C112
21.03.2011 09:47

Firma Acer wprowadziła na rynek piko projektor C112 - lekkie i bardzo kompaktowe urządzenie, które zapewnia pełną swobodę projekcji. Urządzenie umożliwia wyświetlanie prezentacji bez udziału komputera, ale także bez dostępu do gniazdka elektrycznego.

Opcjonalny, zewnętrzny akumulator projektora C11. wystarcza na dwie godziny projekcji, a zięki multimedialnym funkcjom portu USB, takim jak USB Slide Show, multimedia można wyświetlać bezpośrednio z pamięci USB.

Funkcja „Display over USB”. pozwala natomiast na natychmiastowe wyświetlanie zdjęć, filmów oraz prezentacji z notebooka podłączonego kablem USB. Użyta w projektorze technologia Acer SmartFormat zapewnia obsługę różnorodnych formatów obrazu, dzięki czemu użytkownicy nie muszą ręcznie przełączać rozdzielczości w notebooku.

Obraz
© (fot. Acer)

Projektor umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej od 3. cm (15”) do 254 cm (100”). Współczynnik kontrastu to 1000:1, rozdzielczości WVGA (854 x 480), jasności 70 lumenów ANSI, a podstawowy format wyświetlanego obrazu to 16:9. Urządzenie jest także wyposażone we wbudowany głośnik. Projektor waży 220 gramów, a jego wymiary to 137 x 91,5 mm.

Acer C11. jest wyposażony w technologię DLP oraz lampę LED, która znacznie podwyższa jakość obrazu. W porównaniu z tradycyjnymi lampami, technologia LED ma kilka istotnych zalet. Po pierwsze zostaje praktycznie wyeliminowana konieczność wymieniania lampy, ponieważ żywotność diod LED przekracza 20 000 godzin, a ponadto lampa LED nie zawiera delikatnych elementów, takich jak włókno żarnika lub szklana rurka świetlówki. W połączeniu z technologią DLP, lampa LED poprawia nasycenie barw oraz zwiększa kontrast. W rezultacie, wyświetlany obraz ma żywe kolory i jest bardziej realistyczny.

Piko-projektor C11. jest gotowy do pracy już po 15 sekundach od włączenia. Ponadto, urządzenie jest też przystosowane do szybkiego wyłączania. Funkcja Acer InstantPack sprawia, że nie trzeba już czekać, aż urządzenie wystygnie, aby go przenosić.

Piko-projektor C112 jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin. Sugerowana cena projektora C112 to 976 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)