Black Point: "Nasze kartridże są wydajniejsze niż HP"

Black Point: "Nasze kartridże są wydajniejsze niż HP"

18.11.2008 17:03

Polski producent materiałów eksploatacyjnych do drukarek, Black Point, zaprezentował rezultaty specjalistycznych testów porównawczych, przeprowadzonych w niemieckim instytucie badawczym Innovationstechnik. Wynika z nich, że wydajność kartridży z czarnym atramentem Black Point jest średnio trzykrotnie wyższa od oryginalnych kartridży HP.

Inżynierowie Innovationstechnik porównali dwa atramenty Black Point - czarny BPH 21 i barwny BPH 22 oraz analogiczne produkty HP - 21 i 22. Do przeprowadzania testu ( zgodnie z normami ISO/IEC 24711 i - badanie średniej wydajności wkładu atramentowego - oraz ISO/IEC 24712 - zestaw stron testowych ) wykorzystano trzy drukarki HP Deskjet D1460, pracujące równocześnie. Na każdej z drukarek wypróbowano 6 wkładów czarnych i 6 kolorowych.

Dlaczego do testu wybrano właśnie te modele drukarek? Przedstawiciele Black Point przekonują, że zdecydowano się na produkty HP, gdyż jest to obecnie lider sprzedaży urządzeń drukujących, a wymieniony wcześniej model ( podobnie jak testowane atramenty ) jest jednym z najpopularniejszych dziś wśród klientów.

W toku przeprowadzonych testów ustalono, iż przeciętna wydajność kartridża HP21 wynosi 200 wydrukowanych stron, podczas gdy w wypadku kartridża BPH21 wyniosła ona 642 strony. Różnice w wydajności kartridży barwnych były mniejsze, ale i tak na korzyść polskiej spółki ( odpowiednio 153 i 341 stron wydruku ). Pod względem jakości wydruków nieznacznie lepsze okazały się produkty HP. W sześciostopniowej skali jakości instytutu Innovationstechnik ( gdzie 1 to jakość idealna, odpowiadająca wzorcowi matematycznemu, ale w praktyce nieosiągalna, a 6 to wydruk całkowicie nieczytelny ) kartridże HP uzyskały wynik 2,88, a Black Point - 3,05.

Warto wspomnieć, iż z usług niemieckiej placówki badawczej w ubiegłym roku skorzystało też HP, porównując jakość własnych kartridży oraz kilkunastu produktów alternatywnych.

Więcej informacji: Black Point - http://www.blackpoint.pl

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)