Opera Mini: ponad 10 mld stron w jeden miesiąc

Opera Mini: ponad 10 mld stron w jeden miesiąc
Źródło zdjęć: © Opera

27.07.2009 18:15, aktual.: 28.07.2009 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz pierwszy od momentu wprowadzenia na rynek przeglądarki Opera Mini, liczba odwiedzonych za jej pomocą stron przekroczyła 10 mld w skali miesiąca - poinformowała Opera. Najczęściej wykorzystywanym w tym celu telefonem była Nokia 6300.

W czerwcu Opera Mini miała prawie 26,5 mln unikalnych użytkowników. Oznacza to wzrost o 4,2% w porównaniu z majem i o ponad 143% w porównaniu z czerwcem ub.r. Dane te dotyczą tylko użytkowników, którzy samodzielnie zainstalowali Operę Mini w swoich telefonach i nie uwzględnia urządzeń z preinstalowaną aplikacją.

Wszyscy użytkownicy Opery Mini obejrzeli w czerwcu ponad 10,4 mld stron. Daje to wzrost o 8,4% w porównaniu z majem oraz o 224% w porównaniu z czerwcem ub.r. Tylko w czerwcu wygenerowany przez nich ruch osiągnął wielkość 168,4 mln MB.

Najwięcej użytkowników w ubiegłym miesiącu Opera Mini zanotowała w Rosji, Indonezji, Indiach, Chinach, Ukrainie, Afryce Południowej, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polsce i Nigerii.

Do przeglądania sieci za pomocą Opery Mini najczęściej wykorzystywane były urządzenia firmy Nokia. Zaraz za nimi znalazł się Sony Ericsson.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)