Opera Mini: ponad 10 mld stron w jeden miesiąc

Opera Mini: ponad 10 mld stron w jeden miesiąc27.07.2009 18:15
Opera Mini: ponad 10 mld stron w jeden miesiąc
Źródło zdjęć: © Opera

Po raz pierwszy od momentu wprowadzenia na rynek przeglądarki Opera Mini, liczba odwiedzonych za jej pomocą stron przekroczyła 10 mld w skali miesiąca - poinformowała Opera. Najczęściej wykorzystywanym w tym celu telefonem była Nokia 6300.

W czerwcu Opera Mini miała prawie 26,5 mln unikalnych użytkowników. Oznacza to wzrost o 4,2% w porównaniu z majem i o ponad 143% w porównaniu z czerwcem ub.r. Dane te dotyczą tylko użytkowników, którzy samodzielnie zainstalowali Operę Mini w swoich telefonach i nie uwzględnia urządzeń z preinstalowaną aplikacją.

Wszyscy użytkownicy Opery Mini obejrzeli w czerwcu ponad 10,4 mld stron. Daje to wzrost o 8,4% w porównaniu z majem oraz o 224% w porównaniu z czerwcem ub.r. Tylko w czerwcu wygenerowany przez nich ruch osiągnął wielkość 168,4 mln MB.

Najwięcej użytkowników w ubiegłym miesiącu Opera Mini zanotowała w Rosji, Indonezji, Indiach, Chinach, Ukrainie, Afryce Południowej, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polsce i Nigerii.

Do przeglądania sieci za pomocą Opery Mini najczęściej wykorzystywane były urządzenia firmy Nokia. Zaraz za nimi znalazł się Sony Ericsson.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)