Blisko 75 proc. Polaków woli wiadomości sms od komunikatorów internetowych

Blisko 75 proc. Polaków woli wiadomości sms od komunikatorów internetowych

Blisko 75 proc. Polaków woli wiadomości sms od komunikatorów internetowych
Źródło zdjęć: © SXC.hu
02.04.2014 10:15, aktualizacja: 15.04.2014 09:07

Wraz z pojawieniem się na rynku smartfonów, 160-znakowe wiadomości tekstowe - czyli popularne smsy, które zrewolucjonizowały komunikację międzyludzką w latach 90. - miały odejść w zapomnienie. Jednak, jak wynika z badania platformy SerwerSMS.pl, Polacy wciąż chętniej wysyłają smsy, niż korespondują za pomocą komunikatorów internetowych.

- Mimo, że pojawiają się nowe formy komunikacji, jak komunikatory mobilne, dostępne dla użytkowników smartfonów, to ponad 7. proc., czyli trzech na czterech Polaków wysyła i odbiera smsy i preferuje właśnie tę formę komunikacji – twierdzi Tomasz Szymandowski, rzecznik prasowy SerwerSMS.pl w rozmowie z agencją informacyjną Newseria. Na taki wybór Polaków z pewnością mają wpływ coraz lepsze oferty operatorów komórkowych, z nieograniczoną liczbą wysyłanych smsów, nawet przy najniższych opłatach abonamentowych. Ale to nie jedyna przewaga krótkich wiadomości tekstowych nad komunikatorami.

- Właściwości sms'a w dalszym ciągu są takie, że jest on dostępny od ręki, zaraz, jest pewny, szybki i dostarczany w momencie wysyłania. Jeżeli chodzi o komunikatory, mają one swoje wady i zalety, oczywiście musimy mieć dostęp do internetu i pewnego rodzaju ułatwienia i możliwości, dzięki którym możemy dopiero skorzystać z takiego komunikatora –. tłumaczy Tomasz Szymandowski.

Z badania przeprowadzonego przez platformę SerwerSMS.pl w 201. roku na grupie 2160 polskich internautów wynika, że blisko co trzeci ankietowany wysyła średnio ponad siedem wiadomości tekstowych dziennie, a 66,6 proc. pytanych stwierdziło, że wysyła smsy każdego dnia. W najbliższych latach raczej nie powinno być spadków.

- Badania zagranicznych agencji dotyczących rynku smsowego mówią o tym, że do 201. roku będziemy mieli tendencję wzrostową. To oznacza, że rynek będzie rósł, a z roku na rok będzie przybywać smsów. Co prawda to nie będzie taka dynamika, jak między rokiem 2004 a 2009, ale przyrost będzie wyraźnie odczuwalny – uważa rzecznik SerwerSMS.pl. Dalsze przewidywania już tak optymistyczne nie są, choć jednomyślności wśród prognozujących nie ma.

- Później ta tendencja będzie nieco słabła, nawet prognozowane są delikatne spadki. Ale też agencje badawcze zastrzegają, że prawdopodobnie ruch smsowy pozostanie na takim samym poziomie, jaki osiągnie w 201. roku – twierdzi Tomasz Szymandowski.

Źródło artykułu:Newseria
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)